Dcéra Elvisa Presleyho sa minulý týždeň ešte ukázala v Beverly Hills sa na rozdávaní cien Zlaté glóbusy, ale vyzerala veľmi zničená. O dva dni, minulý štvrtok, ju zradilo srdiečko.

Smrť Lisy Marie Presleyovej vo veku 54 rokov zanechala nevyriešené právne spory o jej financie a otázky, ako sa jej podarilo prísť o majetok v hodnote 100 miliónov dolárov, ktorý jej zanechal jej slávny otec Elvis Presley. Na snímke s mamou Priscillou.
Zdroj: profimedia

Desivé podobenstvo

Lisa Marie († 54) spolu s mamou Priscillou, osudovou ženou kráľa rokenrolu, dojato sledovali udelenie ceny Robertovi Butlerovi za rolu Elvisa vo filme s rovnakým názvom. Jediná spevákova dcéra síce bola ochotná poskytnúť rozhovor, v podstate posledný, ale bola veľmi zničená, hovorila nie celkom zrozumiteľne, mala neprítomný pohľad a musel ju podopierať kamarát. O dva dni nato odišla z tohto sveta.

Z podôb so smrťou otca Elvisa až mrazí. Toho našli v jeho dome v kúpeľni v auguste 1977. Väčšina zdrojov tvrdí, že zomrel na infarkt, ku ktorému mu dopomohlo veľa práce, obezita, alkohol a množstvo liekov, podľa iných mal vrodenú chorobu. Keď zomrel, mal len 42 rokov. Lisu Marie našla v jej dome gazdiná, a svojho otca „prežila“ o dvanásť rokov. Prežila aj jedného zo svojich manželov, kráľa popu Michaela Jacskona, ktorý skonal ako 50-ročný, takisto na zástavu srdca po intoxikácii.

Elvis Presley zomrel vo veku 42 rokov, Lisa Marie mala vtedy deväť.
Zdroj: Profimedia

Viac fotografií v GALÉRII.

Zlomené srdce

Princeznú rokenrolu, ako nazývali ženu, ktorá sa vydala v šľapajach slávneho otca, zničila aj smrť syna Benjamina Keougha († 27). Vzal si život pred dva a pol rokom, jeho telo našli takisto v jeho dome, tentoraz však bola príčinou smrti strelná rana. Výčitky svedomia i obrovské trápenie Lisi Marii na kondícii srdiečka nepridali. Nie nadarmo sa hovorí, a potvrdzujú to aj kardiológovia, že diagnóza „zlomené srdce“ môže byť smrteľná.

          Nezanedbateľným negatívnym faktorom ohľadom jej zdravia mohli byť aj traumy z detstva. Mala len deväť rokov, keď ju otec navždy opustil, a otčim, keď bol pod parou, ju sexuálne zneužíval. Hoci bola štyri razy vydatá, okrem Michaela Jacksona napríklad aj za Nicolasa Cagea, tú skutočnú druhú polovičku zrejme nenašla. Po otcovi zdedila síce milióny, ani tie ju pred nešťastím neuchránili. A keďže rodina podpísala zákaz resuscitácie, smutný osud princeznej sa naplnil.

Samovražda syna Benjamina Keougha jej zlomila srdce.
Zdroj: Profimedia