Park leží v juhozápadnej časti Kene, neďaleko jazera Naivasha. Turistov i sprievodcu strhla prudká voda, ktorá naplnila kaňon po náhlej prietrži mračien. Neskoro popoludní sa podarilo nájsť dve telá, ďalších päť ľudí sa považuje za nezvestných. S najväčšou pravdepodobnosťou však nežijú. Medzi obeťami je šesť kenských turistov, jeden zahraničný, podľa dostupných informácií išlo o troch mužov a tri ženy. Zahynul aj sprievodca, ktorý viedol 13-člennú skupinu na pešiu túru zvyčajne suchým kaňonom vo výške 1900 metrov nad morom. Záchranárov zavolali dvaja zo šiestich preživších, záchrannú akciu koordinuje kenské ministerstvo turistiky.

Krásy kaňónu Pekelná brána rovnomenného národného parku si môžete pozrieť TU. 

Pekelná brána vie byť poriadne nebezpečná.
Pekelná brána vie byť poriadne nebezpečná.
Zdroj: Internet

Nebezpečný kaňon

Národný park Pekelná brána o rozlohe vyše 68 hektárov vznikol v roku 1984. Je to jedna za najpopulárnejších prírodných atrakcií Kene. Žiaľ, je to tiež miesto, kde dochádza pomerne často k tragédiám. Kaňon sa po náhlych prietržiach mračien či po vytrvalých dažďoch rýchlo naplní vodou, takže turisti nestihnú ujsť do bezpečia. V roku 2012 na tom istom mieste a za podobných okolností zahynulo sedem mladých Keňanov.

Úzky kaňon tvoril scenériu v populárnom filme Lara Croft - Tomb Raider: Kolíska života. Bol tiež inšpiráciou pre scenáristov pre kultový animovaný film Leví kráľ.

Krásy kaňónu Pekelná brána a rovnomenného národného parku si môžete pozrieť TU.