Po roku poznačenom chorobou, bolesťou a zrejme aj sklamaním v láske, princezná Charlene sa rozhodla pre rázny krok. Podľa francúzskeho týždenníka Voici podpísala s manželom dohodu, ktorá jej zabezpečí slobodu, ale zároveň jej zostane aj zopár povinností. Nakrátko údajne nevyjde, ročne by mala dostávať až 12 miliónov eur.

Zronená

Fanúšikovia monackej panovníckej rodiny už vyše roka s obavami sledujú utrpenie svojej kňažnej. Agónia bývalej plavkyne sa začala vlani v januári cestou do rodnej Juhoafrickej republiky. Pôvodne plánovaná krátka návštevy sa zmenila na niekoľkomesačný pobyt poznačený záhadnou chorobou a nekonečnými špekuláciami. Pikantnosť škandálu dodával aj fakt, že práve v tom čase média odhalili Albertovo ďalšie údajné nemanželské dieťa a panovník ho mal splodiť už počas vzťahu s Charlene.

V GALÉRII si pozrite, ako sa Cahrlene zmenila od príchodu do Monaka>>

Do Monaka sa najsmutnejšia princezná, ako jej hovoria, vrátila až v novembri, ale v kniežatstve sa dlho neohriala. Po niekoľkých dňoch odcestovala do zahraničia, s najväčšou pravdepodobnosťou do Švajčiarska, kde sa šla zotavovať z „psychického a fyzického vyčerpania“. Slávne nedopadol ani druhý návrat počas Veľkej noci. Na fotografiách z monackých pretekov Formuly E v žiadnom prípade nepôsobila ako šťastná žena a k manželovi sa veľmi nemala. Týždenník Voici prišiel so zaujímavým  vysvetlením jej smútku– manželia sa vraj rozhodli žiť oddelene.

Výhodná dohoda

Podľa francúzskych novín si Charlene už dokonca v Švajčiarsku zariadila dom. Na základe dohody s manželom zrejme šetriť nemusela. Zmluva jej zaručuje dvanásť miliónov eur ročne a obsahuje vraj aj ďalšie klauzuly v jej prospech.

Kňažná na druhej strane zrejme súhlasila s dlhým odlúčením od detí – Jacqua and Gabrielly. Dvojičky budú údajne počas školského roka žiť v kniežatstve a matka si ich užije len cez prázdniny. Tiež sa mala zaviazať, že sa zúčastní na niekoľkých významných podujatiach v Monaku, ako sú sviatky čí významné spoločenské, športové a kultúrne akcie.

Pokiaľ sa informácie potvrdia, pôjde zrejme o posledný zúfalý pokus o akú-takú záchranu manželstva.