Na Vianoce sa teší každý. Či už pochádzate z kráľovskej rodiny alebo nie, takmer všetci čakáme na moment, kedy rodina zasadne okolo stola, poďakuje sa za všetko a potom sa vrhnete na darčeky.

Britská kráľovská rodina sa dokonca pripravuje na Vianoce už od leta. Kráľovná Alžbeta II. napríklad vianočné pozdravy pripravuje poriadne v predstihu. Počas letných prázdnin podpíše 800 kariet. Tento rok však bude všetko inak.

V britskej kráľovskej rodine je zvykom, že Vianoce trávia na panstve Sandringham, kde sa narodila aj väčšina princov a princezien. Kvôli pandémii, ktorá postihla celý svet však tento rok bude všetko inak. Kráľovná Alžbeta II. s manželom princom Philipom budú tráviť sviatky na zámku Windsor, kde prežívajú lockdown a izolujú sa od zvyšku rodiny. Dôvodom je ich vysoký vek a najmä aby sa princ Philip budúci rok dožil svojich sto rokov. Tradíciu pritom naposledy porušili pred viac ako tridsiatimi rokmi, v roku 1987. ,,Bolo nám povedané, že ich nemáme očakávať, že sa vrátia na Vianoce," uviedol zdroj zo Sandringhamského zámku v rozhovore pre The Sun.

FOTO kráľovskej rodiny z predchádzajúcich Vianoc v GALÉRII

Zdá sa teda, že tento rok si kráľovská rodina nezahrá na Štedrý deň futbal so zamestnancami. Zvyčajne majú na sebe oblečené dresy tímov, ktoré zbožňujú. William fandí Aston Villa a Harry obľubuje Arsenal. Ostatní členovia sa s nadšením na nich pozerajú a povzbudzujú. Rovnako vynechajú pravdepodobne aj sväté omše, z ktorých sú dve súkromné a jedna verejná. Obe prebiehajú v kostole sv. Márie Magdalény.