V Srbsku sú tresty za nedodržanie karantény v súvislosti s pandémiou koronavírusu mimoriadne prísne. Futbalista Realu Madrid Luka Jovič (23) sa zrejme domnieval, že predpisy pre neho neplatia. Bol na omyle.

Rizikové Španielsko

„Pre porušenie zdravotných predpisov počas epidémie došlo k podaniu trestných oznámení na niekoľko osôb. Medzi nimi sú aj športovci,“ uviedla pre portál B92 hovorkyňa srbskej prokuratúry Slavica Jokičová. Ako dodala, jeden z nich je aj futbalista Realu Madrid, reprezentant Luka Jovič.

Luka Jovič.
Luka Jovič.
Zdroj: getty images

Situácia s útočníkom bieleho baletu je o to chúlostivejšia, že do Srbska pricestoval zo Španielska, krajiny, ktorá patrí medzi najviac postihnuté novým koronavírusom. Podľa srbských zákonov mu teraz hrozí finančná pokuta alebo aj trojročné väzenie. V prípade, že by počas karantény niekoho nakazil, trest by sa mohol zvýšiť až na osem rokov. Ak by nakazený umrel, Jovičovi by hrozila dvanásťročná basa.

Aj ďalší

Jovič vlani v júni prestúpil do Madridu z Eintrachtu Frankfurt. Podpísal šesťročný kontrakt za 60 miliónov eur. Útočníka už aj testovali na koronavírus, keďže medzi nakazenými je aj basketbalista Realu Trey Thompkins.

Okrem Joviča sú z nedodržania karantény podozriví  ďalší srbskí športovci. Policajti podľa spravodajského portálu B92 už boli v byte futbalistu talianskeho druholigového tímu Ascoli Nikolu Ninkoviča.

V GALÉRII si pozrite, ako vyzerá Belehrad počas zákazu nočného vychádzania>>