Americká herečka Sharon Stone (63) vydáva memoáre The Beauty of Living Twice (Krása života na dvakrát). Prezrádza v nich šokujúce detaily zo svojho súkromia, o ktorých jej fanúšikovia nemali ani zdanie. Podľa knihy ako malá prešla tým, čo by nemalo zažiť žiadne dieťa. Tvrdí, že ju a jej sestru Kelly mladšiu o tri roky v detstve zneužíval starý otec z matkinej strany, a to s vedomím starej matky, ktorá vraj dokonca dievčatká s ich starým otcom zamykala v izbe. „Potom nás tam obťažoval,“ vyzradila rodinné tajomstvo herečka pre médiá v rozhovoroch o svojej knihe.

Starý otec zomrel, keď mala Sharon 14 rokov. Na pohrebe doňho pichla, aby sa presvedčila, či je naozaj mŕtvy. „Bolo to bizarné zadosťučinenie. To, že bol konečne mŕtvy, ma zasiahlo ako kopa ľadu. Pozrela som sa na Kelly, mala vtedy 11 rokov, a pochopila to. Konečne bolo po všetkom.“ O traume z detstva bolo ťažké sa zdôveriť. Nakoniec to sestry povedali matke. Tá to podľa Sharon prijala najskôr chladne ako niečo, o čom sa nikdy nehovorí. Neskôr mali otvorený rozhovor a knihu venovala Sharon práve matke.

Herečka je známa nadpriemerným IQ, no v knihe opisuje, ako s ňou viacerí manipulovali. Po tom, čo hrala v Základnom inštinkte (1992), ju už nikto nenazval inak ako sexbombou. No s kultovou scénou, v ktorej zvádza vyšetrovateľa tak, že si prehadzuje nohu cez nohu, pričom pod šatami nemá bielizeň, to bolo vraj úplne inak. „Na túto tému sa toho už veľa povedalo, ale keďže ja som tá dotyčná s vagínou, dovoľte mi povedať: Všetky ostatné názory sú sprostosti,“ povedala v rozhovore. Podľa herečky jej režisér povedal, že biele nohavičky „odrážajú svetlo“, a tak si ich má vyzliecť, vraj nič nebude vidno. Následne videla už len finálnu projekciu za účasti agentov, ktorú už nemohla ovplyvniť.

Zázrakom prežila

Sharon prešla i náročnými zdravotnými ťažkosťami. V roku 2001 jej museli odstrániť benígne tumory prsníkov. Keď sa však zobudila po rekonštrukčnej operácii, čakalo ju nemilé prekvapenie. „Keď mi dali dole všetky tie obväzy, zistila som, že moje prsia sú o jedno číslo väčšie, podľa nich pasovali lepšie k veľkosti mojich bokov,“ šokovala argumentom chirurga, ktorý jej bez jej vedomia a súhlasu zmenil telo.

FOTO Sharon Stone z mladosti plus jej pikantné zábery v GALÉRII

V tom istom roku vtedy 43-ročná Sharon utrpela rozsiahlu mŕtvicu s masívnym krvácaním do mozgu a miechy. Na jednotke intenzívnej starostlivosti strávila deväť dní. „Prečo si na seba tak tlačila a nepočúvala samu seba?“ kládla si otázku herečka. Prežila len zázrakom. Znovu sa musela učiť hovoriť a chodiť. V čase rekonvalescencie sa v roku 2004 rozviedla s druhým manželom, novinárom Philom Bronsteinom (70). Na ďalšie roky stratila nárok na starostlivosť o vtedy malého syna Roana (20), ktorého si pár adoptoval. Sharon pre autoimunitné ochorenie nemohla donosiť vlastné dieťa. V roku 2005 si adoptovala druhého syna Lairda (15) a rok nato tretieho Quinna (14). So všetkými tromi trávi všetok čas.