V noci na utorok zatkli vo Vojkoviciach jedného podozrivého, 30-ročného muža, zrejme vraha. Ďalšiu podozrivú osobu zatkli v Kralupech nad Vltavou. Českým médiám to potvrdil policajný hovorca Zdeňek Chalupa. Zadržaní by sa mali nachádzať v Prahe a v prípade dokázania viny im hrozí 15 až 20 rokov za mrežami, prípadne aj výnimočný trest. Polícia sa však bližšie k prípadu vyjadrovať nechcela vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie. K situácii viac povie v stredu na tlačovej konferencii.

Druhý prepad neprežila

Päťdesiatosemročná Jana, ktorá pracovala na benzínovej pumpe blízko Nelahozevsi severne od Prahy, podľahla strelným zraneniam začiatkom decembra minulého roku. Podľa záznamov z bezpečnostných kamier dvojica zločincov prišla na pumpu a jeden z nich bez váhania cez dvere začal na pumpárku strieľať. Jana sa rýchlo schovala v malom sklade pri pulte, strela ju však aj tak zasiahla. Navyše po zásahu do ramena spadla, udrela sa do hlavy a zostala v bezvedomí. Zomrela na vykrvácanie.

Možno nemusela zomrieť, ak by sa v lupičoch pohlo svedomie a zavolali aspoň záchranku. Oni však rýchlo vzali pokladňu, cigarety, nejaké drobnosti a ušli. Paradoxné je, že Jana už jeden prepad zažila, a preto bola už veľmi opatrná. Keď v noci doumývala stojany, chcela rýchlo zamknúť vchodové dvere. Už to nestihla.

Mali to uľahčené: Lupiči sa nemuseli veľmi obávať, pumpa stojí na osamotenom mieste a Jana v noci pracovala sama.
Zdroj: internet

Muž alebo žena?

Vražda Jany Česko šokovala a prípad je stále veľmi sledovaný. Polícii sa okamžite ozvalo mnoho potenciálnych svedkov. Ozval sa aj ortopéd, ktorý zanalyzoval kolísavú chôdzu druhého páchateľa na videu. Podľa lekára to mohol byť muž s pokročilými problémami s kĺbmi. Ďalšia verzia hovorila o tom, že mohlo ísť aj o ženu. Česká polícia potvrdila nateraz dvoch zadržaných, z komuniké však nie je však jasné, či druhou zadržanou osobou je muž alebo žena.

Zvláštna chôdza: Kolísavá chôdza druhého lupiča naznačovala jeho problémy s kĺbami, alebo fakt, že šlo o ženu.
Zdroj: internet