"Týmto vás informujeme, že János Kóbor, zakladateľ kapely Omega a nositeľ ceny Liszt Ferenc, zomrel po krátkej chorobe. Milióny fanúšikov ho milovali doma aj v zahraničí. Zanecháva po sebe nezaplniteľnú prázdnotu. Neexistujú slová, ticho zostáva. Mecky zostane v našich srdciach. ,′′ zverejnila kapela na svojich stránkach.

 Vlani v novembri zomrel zakladateľ kapely László Benkö (†77) a počas roka prišla kapela ešte o ďalších dvoch členov. Kóbor je štvrtý. Zdá sa, že cesta legendárnej skupiny je na konci.

Hudobníka hospitalizovali 9. novembra s infekciou nového druhu koronavírusu, po štyroch dňoch ho previezli na Városmajorskú kliniku srdcových a cievnych chorôb, kde v pondelok vo veku 78 rokov ochoreniu COVID-19 podľahol.

V rozhovore pre spravodajský server Ripost.hu Kóbor 18. novembra uviedol, že sa neobáva tejto choroby, nikdy nebol chorý a stále sa cíti zdravý a silný. Zdôraznil, že vždy dodržiaval epidemické opatrenia, aj keď mu prekážalo obmedzené dýchanie s rúškom. Proti covidu sa síce zaočkovať nedal, ale odporcom očkovania nikdy nebol. V rozhovore podčiarkol, že nech sa každý, kto vakcínu považuje za dôležitú, zaočkovať dá.

Skupina Omega bola založená v septembri 1962 a mala výrazný úspech aj mimo Maďarska. V 60. a 70. rokoch bola populárna v bývalom Československu, ako aj v Poľsku či vo vtedajšej Juhoslávii, a koncertovala i v Anglicku a Nemecku.

Najznámejším hitom Omegy je skladba Gyönghajú lány (Perlovlasé dievča), ktorú naspievala v roku 1995 aj skupina Scorpions s názvom White Dove.