Po nepodarenom pokuse, sú späť. Trenky Elvisa Presleyho boli už raz na predaj, v roku 2012. Ich dražba však vyvolala príliš veľkú vlnu nechutnosti a odporu.

Zlacneli?

Aukčný dom vtedy počítal s výťažkom až 12 000 eur. Kupca sa nenašiel a jediná ponuka, ktorú dostali bola príliš pod cenu. Nakoniec ich vyhlásili za nepredajné.

Bledomodré slipy mal spevák rock n rollu oblečené v roku 1977 a od tej doby, neboli vypraté. Dokonca majú v prednej časti žltú škvrnu. Trenky sú opäť na predaj a tentokrát fanúšik Elvisa ich môže mať približne za 7200 eur. Kúpili by ste si ich za takúto „výhodnú“ cenu?

Použité spodné prádlo Elvisa Presleyho.
Zdroj: INSTAGRAM

Rozpredaný Elvis

Okrem treniek, sa dražila už aj Biblia Elvisovho otca, ktorej cena sa odhadovala na 28 000 eur. Obsahovala totiž jeho poznámky, myšlienky a podčiarknuté pasáže. Ďalej si fanúšikovia mohli zaobstarať videokazety zo záznamu jeho svadby, Vianoc, rodinných dovoleniek či momentu, keď jeho dcéru Lisu Marie viezli domov z pôrodnice.

Gitaru Elvisa Presleyho vydražili za neuveriteľných 16 400 eur. Prsteň, ktorý obsahoval diamant a kráľ rock n rollu ho neustále nosil, sa vydražil za 10 300 dolárov. Na najväčšej aukcii, kde sa rozpredávali Elvisove veci bolo približne 300 predmetov. Ďalej sa predala fľaška po lieku Tetracycline a detský preukaz z knižnice.