Patrí k najpopulárnejším futbalistom na svete a napriek tomu, že už nie je športovo aktívny, stále sa zaraďuje k najlepšie zarábajúcim športovcom na svete. Vďačí za to aj reklame. Stále žne popularitu zo svojho pôsobenia v tímoch Manchester United, Real Madrid, AC Miláno či LA Galaxy.

Narodil sa v londýnskej štvrti Leytonstone a ako 16-ročný odišiel zo školy, aby mohol hrať za juniorský tím klubu Mancester United, hoci, paradoxne, v škole bolo jeho obľúbeným predmetom umenie. Ako 18-ročný sa stal profesionálom, ako 22-ročný bol zvolený za mladého hráča roka.

Stal sa prvým Angličanom, ktorý vyhral ligový titul v štyroch krajinách: V Anglicku, Španielsku, Spojených štátoch a vo Francúzsku. Keď mal nastúpiť do Realu Madrid, mal si vybrať číslo dresu. Keďže jeho staré číslo 7 bolo už obsadené, vybral si dvadsaťtrojku, ktorú nosil na drese basketbalista Michael Jordan.

Jeho popularita stúpla, keď začal chodiť s členkou skupiny Spice Girls Viktorou Adamsovou. Dvojica, ktorá priviedla na svet štyri deti, patrí vo svete celebrít za jeden z najstabilnejších párov. Keď sa David pripojil pred 14 rokmi ku Galaxy, Tom Cruise urobil preňho veľkú uvítaciu slávnosť. Krstným otcom Davidových dvoch synov Brooklyna a Romea je Elton John a krstnou mamou Elizabeth Hurleyová.

Ani sláva a bohatstvo však nezaručili populárnemu futbalistovi rozprávkový život. David trpí obsedantno-kompulzínou poruchou, všetko uňho musí byť striktne zorganizované a v pároch. Miluje tetovania, má ich na svojom tele minimálne dvadsať. Medzi nimi sa nachádza meno jeho manželky, synov i dcéry. „Väčšina mojich tetovaní sú spomienky, ktoré pre mňa veľa znamenajú,“ vyjadril sa raz v istom interview.

Viac FOTO Davida Beckhama v GALÉRII >>

Svoju 20-ročnú športovú kariéru ukončil pred ôsmimi rokmi, stále však zostáva fanúšikom domovského tímu Manchester United.