Nedávno odmietla vystupovať v silvestrovskom programe v poľskom Zakopanom, keď sa dozvedela, akým problémom čelia v Poľsku komunity LGBTI+, ktoré podporuje. Tak ako v mladosti, má stále vypracované telo, nie nadarmo sa hrdí športovou prezývkou. A stále nevie pochopiť, ako mohla s parťáčkami z kapely Spice Girls dosiahnuť taký úspech, keď podľa jej slov nikdy neboli dobré speváčky.

Narodila sa vo Whistone v Anglicku ako Melanie Jayne Chisholmová. Navštevovala školu zameranú na herecké umenie vo Fairfielde a venovala sa najmä spevu a tancu. Chodila aj na rôzne tanečné, spevácke či herecké kurzy. Počas štúdia zareagovala na inzerát v týždenníku The Stage, ktorý oznamoval vznik novej hudobnej skupiny a hľadal jej členky. Bola to neskôr slávna kapela Spice Girls, do ktorej sa Melanie dostala a prischla jej prezývka Sporty Spice. V roku 1996 prišli dievčatá s prvým veľkým hitom Wannabe.

Po rozpade kapely sa vydala na sólovú dráhu. Albumy síce nevydáva ako na bežiacom páse, ale tých osem vrátane dvoch live DVD ponúka pop v kvalitnom štandarde. Mimochodom, Sporty Spice bola tou, ktorá najviac presviedčala bývalé kolegyne, aby sa znovu dali dokopy a vyrazili na turné. Neznechutil ju ani neúspech spred troch rokov, keď sa ich koncertná šnúra skončila fiaskom.

FOTO V GALÉRII

Mel C priznala, že pre účinkovanie v skupine čelila bodyshamingu. Keďže chcela byť dokonalá, neustále cvičila a skončila s poruchami príjmu potravy a anorexiou. Tvrdí, že ju zachránila dcéra, ktorú porodila ako posledná zo všetkých spajsiek v roku 2009. S otcom dieťaťa, developerom Thomasom Starrom sa po desaťročí rozišla v roku 2012. Vlani v auguste zasa ukončila sedemročný vzťah so svojím manažérom Joeom Marshallom. Údajne hľadá novú lásku na internetovej zoznamke.