Dva razy ma podviedol a dva razy som kvôli nemu dobrovoľne šla do trojky. Len aby som jeho vášeň udržala, - tvrdí okrem iného vo svojej brutálne úprimnej autobiografii Moja spoveď (v origináli Inside Out) jedna z najväčších holywoodskych hviezd Demi Moorová. Oným záletníkom, ktorého obvinila z nevery, je herec Ashton Kutcher, za ktorého bola Moo­rová - hviezda takých filmových trhákov ako Duch, Neslušný návrh či G. I. Jane - vydatá v rokoch 2005 až 2013.

Bolo to už jej tretie manželstvo, z toho druhého s rovnako slávnym hercom Bruceom Willisom má tri dcéry - Rumer, Scout a Tallulah. Ďalšiu dcéru mala dnes 57-ročná americká celebritná herečka porodiť aj Kutcherovi. Ako však v knihe priznáva, v šiestom mesiaci tehotenstva potratila. Namiesto radosti z narodenia ďalšej dcéry (mala dostať meno Chaplin Ray) upadla Demi do depresií, ktoré ju dostali ešte do silnejšej závislosti od alkoholu a drog.

Napíšte mi správu

O 15 rokov mladší Ashton Kutcher sa s jej knižnou spoveďou vyrovnával ťažko. Bývalý model, ktorý si zahral vo filmoch ako Dvanásť do tucta, Medové týždne či v dráme Osudový dotyk, má už päť rokov nový život s Milou Kunisovou a vychováva dve spoločné deti - štvorročnú dcérku Wyatt a dvojročného syna Dimitriho. „Chcel som jej napísať skutočne škaredý mail, ale potom som si uvedomil, čo by to urobilo môjmu synovi, dcérke, manželke, a vymazal som ho. Ak niekto chce vedieť, ako to naozaj bolo, napíšte mi to do správy,“ napísal Kutcher na sociálnych sieťach. A pridal pre záujemcov aj svoje telefónne číslo.

Moorová Kutcherovi vyčíta aj to, že svojvoľne - v čase, keď mala blízko k alkoholu - zverejňoval jej fotky na sociálnych sieťach. Napríklad na záchode v spodnej bielizni. Aj ísť do trojky bol vraj jeho nápad, no Demi svojho mladšieho muža milovala natoľko, že mu vo všetkom vychádzala v ústrety. V knihe sa otvorene priznáva k tomu, že bola od Ashtona závislá. Kutcher vraj len spomenul, že ho sex v trojici láka, a Demi bola pripravená jeho erotickú fantáziu naplniť.

Moorovej sklon k alkoholu však asi nikoho neprekvapuje. Pila aj jej matka Virginia po tom, ako ju muž opustil po dvoch mesiacoch manželstva. Nevlastný otec Danny Guyness, ktorého mala Demi napísaného aj v rodnom liste, zasa spáchal samovraždu. Pil aj on a v rodine dochádzalo i k bitkám. Navyše Moorovú znásilnili už ako 15-ročnú, jej matka to vraj staršiemu mužovi umožnila za 500 dolárov.

FOTO herečky aj s jej bývalými manželmi nájdete v GALÉRII. Ten prvý vás dostane >>

S takým rodinným zázemím a krutým nezáujmom rodičov sa človek ťažko vyrovnáva. A Demi to preniesla aj na svoje dieťa. Najmladšia z troch dcér z manželstva s Bruceom Willisom, dnes 26-ročná Tallulah, mala už viac ráz problémy s drogami a alkoholom. Navyše lekári jej už ako trinásťročnej diagnostikovali mentálnu poruchu.

Milenka mnohých mužov

Moorová vo svojej spovedi nič neskrýva. Otvorene hovorí o všetkom, čo sa jej prihodilo. Neistota a pochybnosti o sebe ju kvárili celý život, no aj tak sa jej pošťastilo stať sa najlepšie platenou hviezdou Hollywoodu. Keď sa jej rozpadlo aj tretie manželstvo, hľadala lásku a šťastie v náručí mladých mužov ako Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire či Guy Oseary, ktorý bol obchodným partnerom speváčky Madonny.

Navyše šnupala syntetickú marihuanu, ktorej sa hovorilo diablo. „Rozvalila som sa na gauči, šnupla si rajského plynu a potom už ku mne doputoval joint, tak som si dala šluk,“ priznáva otvorene. Kladie si však aj otázku, ako je možné, že v dome, v ktorom prežila manželstvo, napokon krátko pred päťdesiatkou zostala sama. „Manžel, ktorý bol láskou môjho života, ma podviedol a nemal žiadny záujem vzťah zachraňovať. Deti so mnou odmietali hovoriť a kariéra, ktorú som si budovala od svojich šestnástich rokov, uviazla na mŕtvom bode,“ spomína na najhoršie chvíle svojho života slávna herečka, producentka a režisérka.

Moorová sa napokon - po všetkých problémoch, aké si svojím životným štýlom privodila - rozhodla pre liečbu. A po nej sa s pomocou novinárky Ariel Levyovej z časopisu New Yorker rozhodla napísať svoju knižnú spoveď.

V pláne bolo tie najcitlivejšie a najboľavejšie pasáže neskôr pri korektúrach vyhodiť, no napokon v knihe zostalo všetko. Aj priznanie Demi, že podviedla už prvého manžela Freddyho Moora, s ktorým tvorila pár v rokoch 1980 až 1985. Mala sedemnásť, keď si Moo­ra brala.

„Deň pred svadbou som sa vykradla z vlastnej rozlúčky so slobodou, zavolala jednému chlapíkovi, ktorého som stretla na natáčaní, a šla do jeho bytu,“ cituje jej slová denník Daily Mail. „Prečo som to urobila? Prečo som nešla za mužom, s ktorým som sa rozhodla žiť? Lebo som zúfalo potrebovala zabudnúť na smrť svojho otca,“ píše Demi v knihe. Jej nevlastný otec Danny, ktorého Demi považovala za svojho skutočného otca, si vzal život krátko predtým, než sa Moo­rová prvý raz vydala.

Ako bohovia na Olympe

Ako ospravedlnenie to však asi neobstojí, no Demin život je plný zničeného sebavedomia a nešťastia. Až sa vám nechce veriť, že éterická kráska z melodrámy Duch, starej tridsať rokov, ktorá sa tak dojímavo vyrovnáva so stratou milovaného Sama (hral ho Patrick Swayze), musela v reálnom živote prejsť takým peklom. No je to skutočnosť a aj vďaka tomu má Moo­rovej spoveď odzbrojujúco veľkú silu.

Je to kniha, na ktorú je Moorová hrdá. „Konečne ma svet môže vidieť takú, aká v skutočnosti som. Bez akéhokoľvek prikrášľovania. Nemám potrebu nič schovávať,“ vyznala sa Moorová v rozhovore pre New York Times.

Dnes už úprimnosť knihy akceptujú aj jej deti. „Keď sme vyrastali, mysleli sme si, že naši rodičia sú niečo ako bohovia na Olympe. Ako sme však dospievali, dochádzalo nám, že aj oni sú len obyčajní ľudia,“ vyhlásila Rumer Willisová, 31-ročná najstaršia dcéra Moorovej z manželstva s Bruceom Willisom.

FOTO herečky aj s jej bývalými manželmi nájdete v GALÉRII. Ten prvý vás dostane >>

Prečítajte si tiež: