Tip na článok
Ilustračné foto

Štátny tajomník žiadal asistentku, aby mu kúpila vibrátor. Britským parlamentom otriasajú sexuálne škandály

Britská premiérka Theresa Mayová vyzvala na zmenu spôsobu, akým sa parlament zaoberá obvineniami z nevhodného správania poslancov.

Reagovala tak na podozrenia voči desiatkam zákonodarcom zo sexuálneho obťažovania v britskom parlamente. Informovala o tom v pondelok agentúra AP. Mayová napísala sťažnosť predsedovi britskej Dolnej snemovne Johnovi Bercowovi, že súčasné disciplinárne opatrenia podľa nej "nie sú dostatočné účinné," keďže poslanci parlamentu sa ním nemusia riadiť. Mayová uviedla, že je "nesmierne dôležité, aby zamestnanci a verejnosť parlamentu dôverovali, a vyriešenie tejto záležitosti na základe spolupráce jednotlivých politických strán môže zohrať v tejto kauze dôležitú úlohu".

Rozšírené obťažovanie

Britská premiérka Theresa Mayová v nedeľu nariadila vyšetrovanie podozrení, že Mark Garnier, ktorý pôsobí ako štátny tajomník na ministerstve pre medzinárodný obchod, sexuálne obťažoval svoju sekretárku, keď ju žiadal o nákup sexuálnych pomôcok (vibrátorov) a mal nemiestne narážky na jej poprsie. Iné britské bulvárne noviny The Sun v piatok zasa zverejnili článok o údajnom rozšírenom sexuálnom obťažovaní v britskom parlamente. Majú sa ho dopúšťať poslanci a ďalší pracovníci zákonodarného zboru a jeho obeťami sú údajne sekretárky, asistentky a ďalšie zamestnankyne.

VIDEO Plus 7 Dní