Tom Cruise našiel svoju novú lásku. Po ôsmich rokoch od rozvodu sa 58-ročná hollywoodska hviezda začala stretávať s kolegyňou z pľacu mladšou o dvadsať rokov. Jeho vyvolenou je Hayley Atwellová.

Bol to osud?

Naposledy sa takto intenzívne o srdcových záležitostiach slávneho herca klebetilo pred ôsmimi rokmi, keď sa rozišiel so svojou vtedajšou ženou, tak­isto herečkou, Katie Holmesovou. Až doteraz sa zdalo, že aby sa hviezda zamilovala, musí na to nejaká žena vyvinúť nadľudské úsilie. Táto „misia“ sa nakoniec podarila 38-ročnej Hayley. Ich stretnutie považujú priaznivci oboch hercov za osudové znamenie. Ani jeden z nich totiž lásku nehľadal, aj tak ju našiel.

Stretli sa - ako inak - v práci, pri nakrúcaní Cruisovho najnovšieho filmu Mission Impossible 7. Dobre informované zdroje z kruhov blízkych obom zaľúbencom tvrdia, že Amorov šíp ich trafil hneď prvý deň nakrúcania. A odvtedy sú Tom i Hayley nerozluční a trávia spolu všetok voľný čas.

K láske im údajne pomohla aj pandémia a lockdown. „Na pľaci si museli dávať pozor, a keď práve nenakrúcali, museli mať nasadené ochranné rúško. Spojilo ich to, neustále boli spolu a starali sa jeden o druhého,“ povedal nemenovaný informátor pre britské médiá.

Obdivovatelia Toma Cruisa sa teda pýtajú, či ich obľúbencovi zazvonia štvrtý raz svadobné zvony.

Hádavý

Na druhej strane zdroje pripúšťajú, že Atwellová to v čerstvom vzťahu nemusí mať jednoduché. Tom Cruise je veľmi známy člen scientologickej cirkvi, ktorá v minulosti ovplyvňovala jeho súkromie, údajne sa podpísala aj pod jeho rozvod s Holmesovou.

Nevedno, ako sa na scientológiu pozerá Hayley, ktorej otec sa zaoberal šamanizmom. A nevedno ani, ako herečka vníma Cruisovu temnejšiu stránku povahy, čiže jeho prchkosť. Nedávno totiž, práve pri nakrúcaní Mission Impossible 7, škaredo vynadal celému štábu, že nedodržiava povinné dvojmetrové odstupy. Niektorí filmári kvôli nemu dokonca podali výpoveď.

Podľa herečkiných fanúšikov by mala brať na vedomie aj jeho správanie k bývalým ženám. Pripomínajú napríklad jeho povestné hádky s Katie Holmesovou. V čase, keď sa ešte zdalo, že ich vzťah nemá žiadne trhliny, sa niekoľkokrát dokázali pochytiť priamo pred fanúšikmi.

Bolo tiež známe, že Cruise chcel byť v manželstve generálom a temperamentná Katie mu vedela znížiť ego tým, že sa naňho na verejnosti občas oborila. Dnes herec čelí kritike, že sa nestará o dcérku Suri a okrem výživného sa o ňu vôbec nezaujíma.

Stúpajúca hviezda

Hayley Atwellová nie je divákom neznáma. Dáma s britským i americkým občianstvom má bakalársky titul z pres­tížnej The Guildhall School
of Music and Drama, nejaký čas pracovala pre britskú televíznu stanicu BBC a pôsobila v divadle. Zahrala si v niekoľkých televíznych seriáloch, ale veľkú dieru do sveta nespravila.

Veľkým prelomom v kariére však bol film Cassandra’s Dream, do ktorého si ju ako hlavnú predstaviteľku po boku Ewana McGegora a Colina Farrella vybral filmový režisérsky guru Woody Allen. Odvtedy jej hviezda začala stúpať.   

Herečka sa pred niekoľkými mesiacmi rozišla s priateľom, lekárom, ktorého meno odmietala prezradiť. Predtým randila s modelom Evanom Jonesom. 

Ženy jeho života

Tom Cruise je už dlhé roky považovaný za jedného z najkrajších mužov planéty a označujú ho za sexsymbol Hollywoodu. Ženatý bol už trikrát, najdlhšie zatiaľ vydržal s kolegyňou Nicole Kidmanovou, boli spolu od roku 1990 do roku 2001. O čosi kratšie vydržal s kolegyňou Katie Holmesovou. Ich manželstvo trvalo šesť rokov, rozišli sa v roku 2012. Najkratšiu manželskú stáž absolvoval s Mimi Rogersovou. Bola to jeho prvá žena, vzali sa v roku 1987 a rozviedli v roku 1990.

Po ostatnom rozvode ho dávali dokopy s mnohými slávnymi i menej slávnymi dámami. Pred piatimi rokmi sa špekulovalo o jeho vzťahu s 22-ročnou asistentkou Emily. Ich románik trval údajne rok a klebetníkom neušiel fakt, že Emily sa nápadne podobala na Tomovu „bývalku“ Katie Holmesovú. A hoci herec iný vzťah ako profesionálny s mladučkou asistentkou popieral, viackrát ich videli spolu aj mimo pľacu a vo veľmi družných pózach.

Rok pred flirtom s Emily randil s herečkou Laurou Preponovou, ktorú si diváci a fanúšikovia seriálu Tie roky sedemdesiate pamätajú ako červenovlásku Donnu. Tom bol vraj do Laury úplne zbláznený a ona sa o ňom vyjadrovala ako o „najsexi žijúcom mužovi na planéte“.

FOTO Cruisa so ženami jeho života v GALÉRII

Špekulovalo sa aj o tom, že pokukoval po modelke a anjelovi z Victoria’s Secret Mirande Kerrovej alebo že mal opletačky s herečkou Lindsay Lohanovou. Obe dámy však akýkoľvek flirt či romantický vzťah s hollywoodskou hviezdou popreli.