V podvode však vôbec nebola sama. Spolu s ňou obvinili aj jej kolegyňu Lori Loughlin a ďalších 50 ľudí. Ako sama prehlásila, herečka Felicity je pripravená niesť zodpovednosť za svoje činy.

Postupnosť prípadu >>

Nepodala prihlášku

Keď sa škandál prevalil na verejnosť, Olivia Jade, dcéra Lori Loughlin bola so svojim priateľom na jachte. V marci 2019 bola vydaná správa, že dcéra Lori Loughlin nevyplnila svoju prihlášku na vysokú školu. Podľa vyhlásenia, Lori kontaktovala muža, ktorý mal tento podvod na starosti, aby vyplnenú prihlášku za ňu a odoslal.

Prvýkrát

3. apríla 2019, Lori a Felicity spolu s ďalšími ôsmimi rodičmi predstúpili pred bostonský federálny súd.

Priznanie

Začiatkom apríla bola Lori Loughlin obvinená z viacerých trestných činov. Jej dcéra čaká na rozsudok súdu, aby sa rovnako rozhodlo o tom, či Olivia Jade a Bella ostanú na univerzite študovať. Felicity Huffman sa k svojmu činu priznala a prehlásila, že berie plnú zodpovednosť za to, čo urobila. Vyhlásenie znie: „Som si plne vedomá svojej viny a s hlbokou hanbou a ľútosťou prijímam zodpovednosť za svoje činy. Hanbím a za bolesť, ktorú som spôsobila svojej dcére, mojej rodine a priateľom. Chcem sa im všetkým ospravedlniť a predovšetkým sa chcem ospravedlniť študentom, ktorí každý deň tvrdo pracujú, aby sa dostali na vysokú školu. Moja dcéra o mojich činoch nevedela.“

Felicity Huffman
Felicity Huffman
Zdroj: Instagram

Neuvedomuje si vinu

V polke minulého mesiaca, Lori Loughlin a jej manžel Mossimo Giannulli prehlásili, že sú nevinní z podvodu a sprisahania z prania špinavých peňazí. Herečka údajne neverí, že to čo urobila, je nesprávne. „Je len otázkou času, kým si uvedomí, že to čo urobila je nezákonné. Pre ňu to nebolo hrozné správanie. Bolo to sebecké? Možno. No ona v tom nevidela žiadne porušovanie zákona,“informuje Cosmopolitan.

Lori Loughlin
Lori Loughlin
Zdroj: Instagram

Koncom minulého mesiaca, 29. apríla, Lori a Giannulli, spolu s ďalšími 15 rodičmi predložili svoju nevinnu na federálnom súde v Bostone. Boli obvinení zo sprisahania a spáchania podvodu, prania špinavých peňazí.

Štyri mesiace!

Včera, 13.mája, sa Felicity dostavila do bostonskej súdnej siene, kde sa priznala, že zaplatila 15 000 dolárov, aby jej dcéra bola prijatá na univerzitu. „Moja dcéra nemala žiadne vedomosti o mojich činoch, o tom, čo som urobila,“povedala Huffman na súde. Prokuratúra navrhla, aby Felicite strávila štyri mesiace vo väzení.