Americká herečka Hayden Panettiere (33) známa zo seriálu Hrdinovia smúti. Zomrel jej mladší brat Jansen, ktorý mal len 28 rokov. Našli ho uplynulý víkend v jeho byte v New Yorku. Čo sa stalo, nie je známe.

Namaľované problémy

Jansen bol tiež herec, objavil sa napríklad v seriáli Walking Dead. V poslednom období sa venoval výtvarnému umeniu. „Začal som maľovať svoje problémy, ktoré sa stali mojím riešením,“ napísal k svojim obrazom na Instagrame. Jeho tvorbu si môžete pozrieť v GALÉRII.

Súrodenci mali podľa sociálnych sietí blízky vzťah, obaja sa netajili ani psychickými problémami. Hayden pre problémy s alkoholom videla ešte donedávna svoju dcéru Kayu (8) sporadicky. Tá žila so svojím otcom, bývalým boxerom Volodymyrom Klyčkom (46) v Kyjeve, až dokým Rusko nenapadlo Ukrajinu.

Pilulka šťastia

Hayden priznala, že na začiatku jej kariéry jej ponúkli „pilulku šťastia“, aby sa uvoľnila pri rozhovoroch. Mala len 15 rokov. Prerástlo to do závislosti od alkoholu a opiátov. V najhoršej fáze sa po zobudení triasla a mohla fungovať len po tom, ako sa napila.

Jej vzťah s Klyčkom, s ktorým začala randiť v roku 2009, sa začal rúcať. Nechcel byť s ňou. Aby sa Hayden aspoň na chvíľu cítila šťastná, zaháňala smútok alkoholom a opiátmi. Potom sa však cítila ešte horšie. Bol to sebadeštrukčný začarovaný kruh.

Počas tehotenstva dokázala byť „čistá“, lenže po narodení dcéry trpela popôrodnou depresiou a opäť upadla do kolotoča závislostí. „Nikdy som nemala pocit, že by som chcela svojmu dieťaťu ublížiť, ale nechcela som s ňou tráviť žiadny čas. V mojom živote bolo všetko sivé,“ opísala vlani svoj stav magazínu People. V roku 2018 urobila rozhodnutie, ktoré trhá srdce. Dobrovoľne sa vzdala dcéry a nechala ju otcovi, s ktorým už boli rozídení. „Bola to tá najťažšia vec, akú som kedy musela urobiť, ale chcela som byť pre ňu dobrou mamou, a to niekedy znamená nechať ich ísť,“ povedala Hayden.

Klyčko vychovával dcéru v Kyjeve. Hayden podstúpila ústavnú liečbu a zobrala to ako svoju druhú šancu. Ako začala vojna na Ukrajine, Hayden potvrdila, že jej dcéra je v bezpečí, mala by byť u nej v Amerike. Volodymyr, so starším bratom Vitalijom (51), starostom Kyjeva, zostali na Ukrajine podporovať boj proti ruskému agresorovi.

Viac FOTO Hayden Panettier v GALÉRII