O vnučke kráľovnej Alžbety II., sestre nedávno vydatej princeznej Eugenie, tridsaťročnej princeznej Beatrice, toho možno povedať veľa, len nie to, že by bola prelietavá. Veď jej druhý vážny vzťah s leteckým špecialistom Davom Clarkom trval takmer desať rokov a po jeho rozpade zostalo dlhé ticho. Hoci médiá sa snažili a dávali ju dokopy s osobným trénerom a obchodným konzultantom Jamesom Williamsom či so zamestnancom CNBC Wilfredom Frostom, žiadny z týchto jej kontaktov údajne neprekročil priateľskú rovinu.

Navyše ešte vlani, na sestrinej svadbe, sa ukázala dcéra princa Andrewa a vojvodkyne Sarah Fergusonovej bez partnera. Všetko sa zmenilo, keď začiatkom roka priniesli britské médiá fotografie paparacov, ktorí zachytili Beatrice na prechádzkach po pláži na kenskom ostrove Lamu v spoločnosti 34-ročného talianskeho realitného magnáta, multimilionára Edoarda Mapelliho Mozziho.

Vedeli o sebe dlho

Vzťah s príťažlivým talianskym boháčom sa však stal oficiálnym až nedávno na galavečere v Národnej galérii portrétov v Londýne, kde sa dôverne zakliesnení do seba prešli po červenom koberci. Stalo sa tak v spoločnosti, kde nechýbala napríklad vojvodkyňa Kate, manželia Beckhamovci ani topmodelka Kate Mossová. Krátko nato sa objavili fotografie zamilovaného páru z ulíc New Yorku počas Dňa svätého Patrika. Mozzi a Beatrice sa na nich držia za ruky a o ich mileneckom vzťahu už niet pochýb. Pre britský kráľovský dvor nie je romanca až taká novinka. Po­dľa informovaných zdrojov sa dali dokopy už v polovici septembra minulého roku. „Boli spolu na dovolenke a Beatrice ho predstavila Fergie a svojmu otcovi,“prezradil nemenovaný zdroj z úzkeho kruhu kráľovskej rodiny britským novinám The Sun. „Veci sa rozhýbali veľmi rýchlo a nebolo by prek­vapenie, keby sa v krátkom čase zasnúbili.“

Náklonnosťou Beatrice a Eda, ako Mozziho volajú kamaráti, sa pred časom zaoberal časopis People. Redaktori tvrdia, že obaja sa už dlho pohybovali v rovnakých spoločenských kruhoch a Bea­trice dokonca poznala jeho nevlastného otca, ktorému bola na pohrebe. Milenci o sebe viac-menej vedeli a keď ich nakoniec dal dohromady spoločný priateľ, nebolo treba veľké predstavovanie.

Prehnané očakávania

Ako píše magazín E!, Beatricina romanca je dramatickým posunom po dvoch stroskotaných vzťahoch v minulosti. Tínedžerská láska k násilníckemu priateľovi Paolovi Liuzzovi vyprchala veľmi rýchlo. Impulzívny mladík sa totiž zaplietol do opileckej bitky, ktorá sa skončila smrťou študenta. Z obvinenia zo zabitia sa chlapec nakoniec vyvliekol len s podmienkou, ale Beatrice údajne na matkino naliehanie tento nerovný vzťah radšej ukončila.  Oveľa vážnejším sa zdal románik s Davom Clarkom, vedúcim úradníkom spoločnosti Uber. Clarke bol študentom psychológie a synom známeho korporátneho právnika. K Beatrice sa dostal prostredníctvom princa Williama, s ktorým sa stretol počas študentského programu Univerzity v Edinburghu. Stali sa priateľmi a v roku 2006 ho princ zoznámil so svojou sesternicou na jednej párty.

Bude nasledovať sestru?: Beatrice s matkou Sarah Fergusonovou a družičkami na vlaňajšej svadbe princeznej Eugenie.
Bude nasledovať sestru?: Beatrice s matkou Sarah Fergusonovou a družičkami na vlaňajšej svadbe princeznej Eugenie.
Zdroj: profimedia.sk

Zatiaľ čo Beatrice stále študovala históriu na Goldsmiths University v Londýne, Dave sa stal vedúcim vzťahov v projekte ves­mírnej turistiky Virgin Atlantic miliardára Richarda Bransona. Spolu vytvorili široký okruh vplyvných známostí a vďaka vznešenému pôvodu svojej milenky sa Clarke stal súčasťou takých po­dujatí ako Royal Ascot či Londýn Chelsea Flower Show. Dokonca sa spolu s Beatrice podieľal na filantropických aktivitách. Podarilo sa mu získať priazeň rodičov Andrewa a Sarah. „Mám Dava rada,“ povedala vojvodkyňa z Yorku ešte v roku 2008 pre časopis Peo­ple. „Je fajn a som hrdá, že sú s Beatrice spolu.“ Všetko sa zdalo v najlepšom poriadku. Po viacerých výstrelkoch, ktoré mala mladá dáma za sebou, sa ukázala ako vzorná partnerka. Dokonca tvrdo zapracovala na svojej postave a výrazne ubrala z kilogramov navyše. Keď Dave získal vysokú pozíciu v spoločnosti Uber, neváhala sa rozlúčiť s prácou v Sony Pictures, kde zarábala dvadsaťtisíc libier ročne, a nasledovala ho najprv do San Francisca a neskôr do New Yorku. Zrejme to nestačilo...

Namiesto zásnub rozchod

Kde sa všetko pokazilo, nie je celkom jasné. Niektoré médiá naznačujú, že ambiciózneho muža odradil pokles Beatrice v rebríčku britskej kráľovskej koruny po narodení princeznej Charlotte na siedme miesto, pričom sa očakáva, že zakrátko by sa mohla ocitnúť ešte nižšie. Ďalší zase naznačovali, že jeho náklonnosť k realitnej manažérke Lynn Andersonovej, s ktorou sa neskôr oženil, nebola úplne nová.  V každom prípade bol ich rozchod šok pre verejnosť aj pre kráľovskú rodinu. Stalo sa to totiž v čase, keď sa začalo vážne hovoriť o ich zásnubách. Niektorí tomu ani nechceli uveriť.

„Je to veľmi pravdepodobne len prestávka. Po priateľskej vzájomnej dohode,“presvedčivo tvrdil zasvätený zdroj časopisu People. „Takmer po desiatich rokoch obaja potrebujú priestor, aby zistili, čo naozaj chcú.“ V tom čase ani bývalí milenci nevylučovali, že sa k sebe vrátia. Šťastný happy end sa však nekonal a Beatrice zostala na ocot.
Dnes všetci veria, že mladá žena našla tú pravú lásku. Ed bude zrejme vhodnejším partnerom než Dave. Nielen preto, že má po biologickom otcovi Alessandrovi Mapellim Mozzim v žilách trochu modrej krvi, ale aj pre rodinné prepojenie na britských štátnikov, priateľstvo s princom Harrym a úspešnú podnikateľskú kariéru.

Mozzi už v roku 2007 založil firmu Banda, zameriavajúcu sa na vyhľadávanie nehnuteľností pre bohatých klientov, angažuje sa v charitatívnych podujatiach a jeho niekoľkomiliónový majetok by mohol byť zárukou, že išiel do vzťahu bez postranných úmyslov.  Čo, naopak, vrhá trochu tieňa na možný budúci zväzok, je jeho dvojročný syn Wolfie z predchádzajúceho manželstva s Američankou čínskeho pôvodu Darou Huangovou. Beatrice by sa tak stala najmladšou členkou kráľovskej rodiny s nevlastným dieťaťom.

Sníva o rodine

Hoci Beatricin život nebol v posledných rokoch pod takým drobnohľadom médií, ako to bolo v prípade iných členov britskej monarchie, rozhodne nebol nudný. Ešte v tínedžerskom veku si užívala všetky možné svetské radosti, ktoré sa jej ponúkali, bavila sa v podnikoch. A keďže sa na nedostatok darov prírody nemohla sťažovať, fotografi radi striehli na jej drobné prešľapy. Aj jej malá rola vo filme sa stala predmetom záujmu médií. V komparze toho síce veľa nepredviedla, ale bola prvá z rodiny, ktorá sa na niečo také odhodlala.  Neskôr pôsobila v niekoľkých spoločnostiach, ale nedá sa povedať, že by sa za prácou príliš trhala. Mala niekoľkoročné obdobie, keď si len užívala na cestách, pričom vymetala päťhviezdičkové hotely v Európe, Ázii, Afrike či Amerike. Niežeby nerobila nič.

Tak ako ostatní členovia rodiny sa angažovala v niekoľkých charitatívnych organizáciách, absolvovala dokonca londýnsky maratón na podporu znevýhodnených detí. V súčasnosti sa jej život kompletne zmenil. Býva v New Yorku a znova pracuje. Tentoraz ako konzultantka pre kontakt start­upových spoločností s potenciálnymi investormi. Ako píše britský Daily Mail, Beatrice vážne uvažuje o tom, že si s mužom, ktorého miluje, založí rodinu. Podľa denníka sa inšpirovala svadbou svojej mladšej sestry Eugenie, ktorá našla šťastie s Jackom Brooksbankom. Azda to tentoraz vyjde.