Zakrývanie lesa?

Nič také. Za malý zmätok na obrázku môže priezračne čistá voda. V skutočnosti vietnamskí rybári rozhadzujú siete pri meste Quy Nhon v Juhočínskom mori.

Zdroj: Profimedia.sk

Bambusový skúter

Skladací elektrický skúter vyrobený z recyklovaného bambusu by mohol byť dokonalým ekologickým strojom. Kolobežka The Tom má hliníkový rám a bambusový plášť, pričom len desať percent sa vyrába z plastu. Maximálna rýchlosť je 43 km/h. Batéria v motore sa nabíja tri hodiny a má dojazd 50 kilometrov. Taliansku konštrukciu máte zloženú za sedem sekúnd.

Zdroj: Profimedia.sk

Človek a slon

V Bangladéši sa stále mnohí ľudia živia tým, že chodia so slonom z dediny do dediny a zabávajú miestnych. Vo voľnom čase si doprajú aj trochu oddychu, napríklad spoločný kúpeľ.

Zdroj: Profimedia.sk

Najmenšia na svete

Túžite hoci aj po miniatúrnej kabelke Louis Vuitton? Newyorský umelecký kolektív prichádza s niečím pre vás. Kúsok inšpirovaný modelom OnTheGo je menší ako zrnko soli - vysoký a široký je zhruba 0,7 milimetra a hrubý dokonca len 0,2. Veľa do kabelky síce nezmestíte, ale môžete ju obdivovať pod mikroskopom.

Zdroj: Profimedia.sk

Psia žirafa

Sir Winston Cooper sa stal senzáciou na sociálnych sieťach po tom, čo podstúpil „premenu“ na žirafu. Majiteľ psa Marc Organo zo San Diega uvidel na internete obrázok malého pudlíka sfarbeného ako žirafa, a preto tak zafarbil aj svojho. Ide o kríženca bernského salašníckeho psa a pudla. Ktovie, či z neho spraví teraz aj bylinožravca.

Zdroj: Profimedia.sk

Vláda žien

Na gréckom ostrove Karpathos v Egejskom mori nájdete jeden z posledných matriarchátov. Život v Olympose a v ďalších horských dedinách riadia ženy – od vedenia domácnosti cez poľné práce až po dôležité rozhodnutia. Muži im pomáhajú a chodia na lov rýb.
Hneď po príchode do prístavu Diafani nie príliš vyhľadávaného turistami vás na tunajšie pomery upozorní socha venovaná práve nežnejšiemu pohlaviu. Na snímke vedľa nej - ako inak - miestna žena nesie drevo.

Zdroj: Profimedia.sk