Princ Harry a jeho manželka po úteku z britského kráľovského dvora za veľkú mláku začali svoju vlastnú kariéru. Napríklad si v USA založili producentskú firmu, ktorá sa má zamerať na tvorbu filmov rôzneho druhu, dokumentárnych i hraných, rozprávok pre deti či televízne programy. Teraz sa šušká, že prvé dielo bude zasvätené Harryho mame Lady Di. Čo je na tom pravdy?

Obľúbené príbehy

Nový film o Diane Spencerovej, ktorý sa má v kinách ukázať v novembri, už niekoľko mesiacov vzbudzuje ohromný záujem médií i verejnosti. Hlavnej predstaviteľke kráľovnej ľudských sŕdc, herečke Kristen Stewartovej dokonca mnohí predpovedajú najcennejšie ocenenie - Oscara. V každom prípade produkcie i publikácie o britskej kráľovskej rodine rastú, teda vznikajú ako huby po daždi. Napríklad seriál The Crown (Koruna) sa teší obrovskej popularite a fanúšikovia netrpezlivo očakávajú piatu sériu o Windsorovcoch. Možno aj preto, ako informuje portál New Idea, potenciál tejto témy sa rozhodol využiť prominentný pár.

Knižka i film

Vojvodkyňa zo Sussexu pred svadbou s aristokratickým manželom pracovala mnoho rokov ako herečka. Hoci veľkú slávu nedosiahla, trochu známejšou sa stala svojou úlohou v seriáli Kravaťáci, ale aj tak má nepochybne veľa skúseností z filmovej brandže. Tie chce teraz využiť, aby priniesla na strieborné plátno film o matke svojho manžela, o Lady Di.

Impulz na nové dielo nie je náhodný. Princ Harry má totiž vydať v budúcom roku svoju prvú knihu. Má to byť biografia o jeho mame, ale podaná na základe jeho spomienok. Nepochybne predstaví princeznú Dianu z uhla pohľadu, ktorý verejnosť ešte nemala šancu spoznať. Budú to doteraz neznáme príbehy, ktoré princ so svojou mamou v detstve prežil.

Ako cituje svojho informátora New Idea, Meghan Marklová teda uvažuje, či nenakrúti film o Lady Di práve na námet manželovej knihy. A tentoraz má stáť, vlastne sedieť, z druhej strany kamery, teda na režisérskej stoličke. Či film naozaj vznikne? Špekulácie New Idey vojvodkyňa zo Sussexu nepotvrdila ani nevyvrátila. Prominentní manželia síce neradi prezrádzajú svoje plány, zato radi prekvapujú. Takže je veľmi pravdepodobné, že na budúci rok naozaj uvidíme ďalšiu produkciu o kráľovnej ľudských sŕdc.

Plagiátorka?

Keď Harry a Meghan odišli do USA, špekulovalo sa, že bývalá herečka sa chce k povolaniu vrátiť a ráta s tým, že vďaka aristokratickému manželovi sa jej ponuky pohrnú. Lenže zatiaľ sa v žiadnej filmovej ani televíznej role neobjavila. A možno preto je veľmi aktívna v iných oblastiach. Chce byť režisérkou, točí vlastné motivačné videá, angažuje sa za ženské práva a poškuľuje vraj po politike.

Viac FOTO v GALÉRII >>

Je tiež spisovateľkou, keďže v máji jej vyšla knižka s názvom Lavička, ktorá je napísaná „na základe úžasného vzťahu princa Harryho s prvorodeným synom Archiem“. Ibaže pani Marklovú obvinili, že námet ukradla autorke Corinne Averissovej, ktorej knižka Chlapec na lavičke vy­šla pred troma rokmi. Tak či onak, Lavička sa hitom nestala, predáva sa jej žalostne málo a podľa kritikov je napísaná štylisticky slabo, infantilne a „pologramotne“. Otázne teda zostáva, aký úspech bude mať film v prípade, ak Meghan režíruje rovnako žalostne, ako píše.