Britský premiér Boris Johnson (56) sa oženil bez toho, aby o tom vedeli vysokopostavení zamestnanci jeho úradu. Hostia sa o obrade dozvedeli len krátko predtým. Podľa bulváru The Sun si Johnson so snúbenicou, bývalou šéfkou komunikácie Konzervatívnej strany Carrie Symondsovou (33) povedali áno v sobotu popoludní v katolíckej West minsterskej katedrále v Londýne. Podľa denníka Mail on Sunday bolo na svadbe približne 30 hostí, čo je povolený pandemický limit.

Premiérska kancelária zverejnila len jednu svadobnú fotografiu zo záhrady úradu predsedu vlády na Downing  Street 10. Nevesta si biele čipkované romantické šaty značky Costarellos v hodnote tritisíc eur požičala na svoj veľký deň zhruba za 50 eur. V rozpustených vlasoch mala venček z bielych ruží. Už tradične sa o svoj účes netrápil ženích, ten bol rozstrapatený presne tak ako v bežný pracovný deň. Pre nevestu išlo o prvé manželstvo, pre Johnsona o tretie.

Svadobnú FOTO Borisa Johnsona si pozrite v GALÉRII

Konzervatívny politik má štyri deti s druhou manželkou Marinou Wheelerovou (56). So Symondsovou majú ročného syna Wilfreda.