Keď sa kráľovná Alžbeta, princ Charles, princ William a princ Harry stretli zoči-voči v knižnici Long Library na rodinnom panstve Sandringham z 19. storočia, súhlasne na seba pozreli s tým, že nájdu riešenie. Už niekoľko dní je v Británii témou dňa Megxit, čiže to, že Meghan a Harry by s radosťou opustili kráľovské rady.

Hoci to nie je po vôli kráľovnej – možno preto sa jej dvojica ani nepýtala – ich rozhodnutie, podľa oficiálneho vyhlásenia, rešpektuje. Síce by bola najradšej, keby si plnili kráľovské povinnosti ako doteraz, ale „chápeme ich túžbu viesť ako rodina nezávislejší život a zostať vysoko cenenou súčasťou rodiny“.

Záchrana monarchie

Na mimoriadnom samite k Megxitu, podľa zákulisných informácií portálu Mirror, bola predostretá vízia, ako by monarchia mohla ďalej fungovať bez týchto dvoch. I pre 93-ročnú panovníčku to bola úplne nevšedná situácia, a to vládne už úctyhodných sedem dekád.

Štvorica – kráľovná Alžbeta a princovia Charles, William a Harrry – zasadla za veľký lesklý stôl pre osem osôb. Po dvoch hodinách mali na stole rámec dohody, ako zabrániť, aby sa vojvodkyňa a vojvoda zo Sussexu natrvalo otočili chrbtom k rodine, píše Mirror. Tvrdá realita ich rozhodnutia, vymaniť sa z ostňov kráľovského bytia, prišla len 20 mesiacov po veľkolepej svadbe, ktorá chytila za srdce celý britský národ aj okolitý svet.

Meghan a Harry rezignovali na svoje pozície „vo firme“ vylievajúc si pred kamerami pocity neúprosného tlaku a chýbajúcej podpornej siete. Jednoducho kráľovského života pod drobnohľadom verejnosti majú nad obe hlavy.

Mäkký Megxit

Pár, ktorý si stihol patentovať viac ako stovku predmetov ako svoje duševné vlastníctvo, vrátane vreckovky, plánuje dobyť globálnu scénu, a to aj vďaka Meghaninej stále ešte blikajúcej hviezdičke a hollywoodskym kontaktom.

Harry dal žiadostiam milovanej babke o zachovanie pokoja v rodine košom. Pár si za svojim rozhodnutím stojí. Rodina tak aspoň dúfa, že sa dohodnú na naplánovaní takzvaného mäkkého Megxitu, aby ochránili svoju budúcnosť, ale aj monarchiu pre ďalšie generácie, ktoré, na rozdiel od Meghan a Harryho, budú chcieť byť ich platnými členmi.

Zdroje zo zákulisia krízových rokovaní pre Mirror odhalili, že rodina stanovila šesť hlavných bodov, na ktorých je potrebné sa dohodnúť skôr, ako životná zmena Meghan a Harryho začne mať skutočný efekt na krajinu.

FOTO Meghan a Harryho v GALÉRII >>

Anketa
Dohodne sa monarchia s Meghan a Harrym na mäkkom Megxite?
  • 14%
  • 86%

6 požiadaviek

1. Tituly

Kráľovná vo svojom vyhlásení uviedla pár ich krstnými menami, nie titulmi. Znamená to, že o nich Meghan a Harry prídu? 

Znenie vyhlásenia kráľovnej po samite k Megxitu: „Moja rodina dnes absolvovala veľmi konštruktívne rozhovory o budúcnosti môjho vnuka a jeho rodiny. Moja rodina bezvýhradne podporuje túžbu Harryho a Meghan začať ako mladá rodina nový život. Napriek tomu, že by sme boli radšej, aby sa aj naďalej naplno venovali svojim povinnostiam členov kráľovskej rodiny, rešpektujeme a chápeme ich túžbu viesť ako rodina nezávislejší život a zároveň zostať vysoko cenenou súčasťou mojej rodiny.“

Kráľovná Alžbeta, princa Harry a Meghan Markle.
Kráľovná Alžbeta, princa Harry a Meghan Markle.
Zdroj: WPA Pool