V apríli oslávi Alžbeta II. krásnych 95 rokov. Je najstarším a najdlhšie vládnucim monarchom na svete. Na britskom tróne sedí  už od roku 1952. Keď sa objaví na verejnosti, poddaní ju vždy vidia usmiatu, s bezchybným účesom a pre ňu tak typickom jednofarebnom kostýme. Na svoj vek vyzerá skutočne vynikajúce a na jej tvári vidno relatívne málo vrások. Aký tajný recept má na to, aby vždy vyzerala sviežo?

Napriek pokročilému veku vyzerá Alžbeta II. výborne.
Zdroj: Internet

Jednoduchý recept

Už roky ľudia špekulujú, čo kvôli svojmu mladistvému výhľadu Alžbeta II. používa. Ako však tvrdí Stuart Miles, špecialista na „zachovanie mladosti“, kráľovná sa usiluje už roky vyhýbať stresom, čo je najväčší nepriateľ sviežeho výzoru. V jej postavení to, samozrejme, nie je vôbec jednoduché. Ale už od detstva bola vychovávaná v súlade so zásadami kráľovského protokolu a vie, ako sa má zachovať v každej situácii a dokázať si „vyčistiť hlavu“. Ale to tajomstvo spočíva v niečom inom: Panovníčka má pri sebe celý rad poradcov a personál, tí všetci dbajú o to, aby ju odbremenili od „maličkostí“, aby sa nemusela sústreďovať na zbytočné detaily. Vďaka tomu jej organizmus a pokožka starne pomalšie.

Kráľovná pozná spôsob, ako eliminovať stres.
Zdroj: Internet

Ten istý imidž

Ako ďalej tvrdí Miles, najväčším „tajomstvom“ sviežej kráľovninej pleti je fakt, že sa vyhýba slnku. A ako vieme, priveľa slnka urýchľuje starnutie pokožky a je príčinou vrások. Kráľovná má vždy na hlave klobúčik, alebo sa chráni slnečníkom. A na dovolenku nezvykla cestovať do nejakých tropických krajín, ale vždy do Škótska! Tam je toho slnka pomenej, na druhej strane zasa viac dažďu, ktorého účinky sú údajne na pleť blahodárne.

Charakteristické pre Alžbetu II. je aj to, že roky vyzerá rovnako, rovnako sa oblieka, roky má ten istý účes, ktorý nemení. Nemení ani mejkap. Vďaka tomu sa teda mnohým ľuďom zdá, že jednoducho sa jej výzor nemení, čiže nevyzerá ani mladšie, ani staršie.

Alžbeta II. nosí roky rokúce rovnaký účes a používa rovnaký mejkap, aj preto sa možno ľuďom zdá, že vôbec nestarne a vyzerá rovnako.
Zdroj: Internet

Viac fotografií si môžete pozrieť v GALÉRII.