Aby ušetril na daniach, pochoval exmanželku Ivanu neďaleko prvej golfovej jamky jeho okázalého klubu v Bedminsteri. Hoci to znie absurdne, podľa britského denníka The Guardian tak ušetrí na daniach, ktoré sú v New Jersey poriadne mastné, veľký balík peňazí, informuje denník Plus JEDEN DEŇ.

Ivana mu tak zjavne bude pomáhať k vyšším zárobkom aj po smrti, rovnako ako to robila za života, keď šéfovala Donaldovým podnikom a menežovala trumpovské impérium.

Posledné miesto odpočinku zosnulej Ivany Trump nájdete v GALÉRII

V New Jersey, kde Donald Trump vlastní "Trumpov národný golfový klub", totiž platí zákon, že cintoríny majú zo zákona výnimku pri platení daní a iných poplatkoch. Ba čo viac, majiteľ nemusí zdaniť ani akýkoľvek príjem, ktorý vyplýva z prevádzkovania takejto živnosti, vrátane toho, ak sa rozhodne podnik predať.

Zámer premeniť nehnuteľnosť na "akože" cintorín Trump prejavil už v minulosti, no Ivana je prvým človekom pochovaným na území golfového klubu. Zatiaľ čo fotografie jej hrobu medializované neboli, dá sa očakávať, že nejde o nič extra okázalé.

Zámožná rodáčka z Česka, ktorej majetok sa odhadoval v čase smrti na minimálne sto miliónov dolárov, si posledné miesto odpočinku zrejme predstavovala inak. Kto by už len chcel, aby mu po smrti lietali nad hlavou golfové loptičky...

Ivana Trump zomrela minulý mesiac vo svojom okázalom dome na Manhattane po tom, čo spadla zo schodov a utrpela vážne zranenia - podľa niektorých informácií si zlomila väz.