Na pohľad nenápadná starenka Dorthea Puenteová z Kalifornie zabila minimálne troch nájomníkov penziónu pre starých a mentálne postihnutých ľudí, ktorý prevádzkovala. Aj na Slovensku máme dôchodkyňu, ktorá záhadným spôsobom získava domy po starších ľuďoch a čelí obvineniu z pokusu o otravu atropínom troch žien.

Polícia zatiaľ nemá rukolapné dôkazy. Máme k dispozícii listy, ktoré 64-ročná pani G. poslala ženám krátko po tom, ako ju obvinili z pokusu o vraždu.

Foto: PLUS 7 DNÍ

Listy dôchodkyne zo Šiah, ktoré dlžníčka a údajná travička písala poškodeným ženám, sú plné emócií. Snaží sa pôsobiť na city, apeluje na dlhoročné priateľstvo a dôveru. Prečo?

Psychológ objasňuje, že aj týmto spôsobom sa snaží manipulovať a vzbudiť pocit viny v niekom inom. „Aj ty vieš, aké sme si boli blízke a mohli sme si dôverovať vo všetkom,“ píše poškodenej pani Z. „Okrem teba nemám takú priateľku aká si ty. Som z toho strašne smutná. Koniec života nechcem prežiť tak, aby sme sa hnevali. Moje svedomie to nedovolí.“

Môže takéto niečo písať človek, ktorého najbližší priateľ obvinil z pokusu o vraždu? Nuž, ťažko. Zrejme by sme takého kamaráta už nikdy nechceli vidieť a neprosil o priazeň.

Čítajte viac:

Káva zo zadlženou dôchodkyňou vyšla tri ženy draho. Skoro sa otrávili!

Pozrite si niektorých sériových vrahov, ktorí navonok pôsobili ako neviniatka.

Kalifornčanka Dorthea Puenteová zabila v osemdesiatych rokoch minimálne troch nájomníkov penziónu pre starých a mentálne postihnutých ľudí, ktorý prevádzkovala. Svojich klientov oberala aj o sociálne dávky. Umrela vo väzení v roku 2011 ako 82-ročná.

Američan Richard Angelo bol uznávaný zdravotný brat. Za každú cenu sa však chcel stať slávnym, preto svojim pacientom dával jed, aby ich mohol zachraňovať. Zabil tak najmenej 25 ľudí. Dnes Päťdesiattriročný muž si odpykáva doživotný trest väzenia.

Čítajte viac:

Ako spoznáte vraha? Typické znaky sériových zločincov

Ted Bundy z USA bol mimoriadne šarmantný muž a pracoval ako dobrovoľník na linke pre samovrahov. Napriek tomu v rokoch 1974 a 1978 zabil najmenej 30 mladých žien. V roku 1989 ho popravili na elektrickom kresle vo floridskej väznici. Mal 43 rokov.

Američanka Kristen Gilbertová pracovala ako zdravotné sestra. Pacientom dávala injekcie s látkou, ktorá um spôsobila zástavu srdca. O život pripravila najmenej štyroch ľudí. Dnes si 48-ročná žena odpykáva doživotie.

Prečítajte si pokračovanie neuveriteľného príbehu slovenskej travičky v najnovšom čísle PLUS 7 DNÍ.