Rodičia Georga, Charlotte a Louisa sa snažia, aby ich deti mali podľa možností čo „najnormálnejšie“ detstvo a nežili len v bubline kráľovského dvora. Pomáha im pritom ich pestúnka, na ktorej pleciach leží časť zodpovednosti za výchovu najmladšieho pokolenia WInsdorovcov, a navyše, musí si dávať pozor aj na slová. Vyhýbať sa musí najmä tomu jednému.

Princ William so svojimi ratolesťami. Snaží sa, aby mali čo "najnormálnejšie" detstvo.
Zdroj: TASR/AP

Z prestížnej školy

Maria Teresa Turrion Borrallová je jednou z najtajomnejších zamestnankýň kráľovského dvora. Nikdy neposkytla žiadne interview. Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridgea si ju nesmierne vážia a cenia si jej práu. Maria vyštudovala elitnú školu pre pestúnky s vyše storočnou tradíciou. Na túto školu sa William a Kate obrátili, keď hľadali opatrovateľku pre svojho najstaršieho potomka princa Georga. Mal vtedy osem mesiacov. O princeznú Charlotte sa starala už od jej prvých chvíľ života.

Maria Borrallová drží ešte malého princa Georga, o ktorého sa stará od jeho ôsmych mesiacov.
Zdroj: Profimedia

Zo slnečného Španielska

Hoci Maria Borrallová vyzerá ak priemerná Angličkanka, je Španielka. Narodila sa v Madride a vyrástla v Palencii na severe Španielska.  Je absolventkou elitnej školy a má aj špeciálne školenie, aby sa o kráľovské deti mohla starať. Málokto však vie, že pri troch ratolestiach Williama a Kate si mutí dávať pozor na každé svoje slovo.

Prominentní rodičia sú s pestúnkou svojich detí veľmi spokojní.
Zdroj: Getty Images

Viac fotografií tajomnej pestúnky si môžete pozrieť v GALÉRII.

Zakázané slovo

Kráľovská pestúnka nemôže pri Georgovi (9), Charlotte (7) a Louisovi (4) napríklad používať slovo „deccká“. „Oslovenie decká je zakázané. Takým spôsobom vraj vyjadruje rešpekt pred deťmi ako ľudskými individualitami,“ prezradila v rozhovore pre noviny The Mirror autorka dokumentárneho filmu o britskej škole pre pestúnky Louise Herenová. Ukazuje sa, že namiesto familiárneho označenia „decká“ (v angličtine kids) je lepšie hovoriť o kráľovských potomkoch hovoriť oficiálnejšie ako o „deťoch“ (children), alebo, čo sa považuje za najlepšie, oslovovať ich jednoducho krstnými menami.

Kráľovské deti by mala pestúnka oslovovať krstnými menami.
Zdroj: Getty Images