Na hudobnú scénu vtrhli pred 50 rokmi, a keď sa v roku 1982 svoju činnosť ukončili, nemali už v úmysle nikdy spolu spievať.  Keď však potom celosvetovú slávu získal muzikál Mamma mia!, začali sa pohrávať s myšlienkou, čo keby predsa len...

Trvalo ďalších takmer 10 rokov, kým sa spolu postavili pred mikrofóny nahrávacieho štúdia a... Svetlo sveta uzrel ich nový album Voyage. A legendárna spipina pripravuje aj famózny koncert, a to v súčasnom modernom duchu. Pripravujú úplne digitálne koncertné turné.

Členovia popového kvarteta pripravujú ohromnú holografickú živú šou s pomocou najmodernejšej techniky v spolupráci so spoločnosťou amerického filmového režiséra Georgea Lucasa. Interpreti budú na pódiu stvárnení pomocou hologramov. Títo digitálni avatari budú vyzerať ako členovia skupiny za čias najväčšej slávy.

"Bude to najpodivnejší a najveľkolepejší koncert, o akom ste mohli snívať... Budeme si môcť sadnúť do publika a sledovať naše digitálne ja, ako predvádza naše piesne... Bude to divné a úžasné," napísala ABBA.

Tak sa zmenili členovia skupiny ABBA za 40 rokov, spoznávate ich?

A napriek tomu, že pred rokmi tvrdili, že už nikdy spolu vystupovať nebudú, napokon sa na novú šou veľmi poctivo pripravovali. Pozrite si v GALÉRII, ako dnes vyzerajú hviezdy legendárnej skupiny ABBA, na ich charizme im roky nič neubrali.