Prominentná dvojica prijala pozvanie na galavečer, ktorý sa konal v New Yorku. Spoločnosť im robila aj Meghanina mama a ochrankár. Naspäť do hotela sa mali vracať taxíkom. Pokojná jazda sa však zmenila na nočnú moru a Harrymu sa vynorili spomienky z temnej minulosti. Na vlastnej koži zažil naháňačku s paparazzi novinármi, ktorá verne pripomínala situáciu, pri ktorej pred niekoľkými rokmi zomrela jeho mama.

Prvé informácie hovorili o tom, že manželia sa naháňali s fotografmi až dve hodiny a údajne to malo spôsobiť pár menších nehôd iných áut. Tieto správy na druhý deň potvrdil v oficiálnom vyhlásení aj hovorca manželov.

„Včera večer boli vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu a pani Raglandová zapojení do takmer katastrofálnej automobilovej naháňačky v okruhu veľmi agresívnych paparazzov. Toto neúnavné sledovanie, ktoré trvalo viac ako dve hodiny, malo takmer za následok niekoľko kolízii s inými vodičmi na ceste, chodcami a dvoma policajtmi,“ prezradil detaily z desivej noci. Harry už v minulosti vyjadril obavy, aby prenasledovanie jeho manželky neskončilo rovnako ako v prípade princeznej Diany. I preto bol z newyorského incidentu vydesený.

Krátko po zverejnení tohto vyhlásenia zareagovali aj ďalší dvaja ľudia, ktorí sa zúčastnili naháňačky Harryho a Meghan s fotografmi. Zaujímavosťou však je, že jeden z paparazzi, ale aj samotný vodič taxíka mali na vzniknutú situáciu úplne iný pohľad ako manželia.

FOTO Harryho a Meghan z tohto večera nájdete v GALÉRII

Sukcharn Singh už v minulosti vozil viacero celebrít. Incident s manželmi ho preto veľmi nezaskočil a dokonca by ho podľa jeho slov ani neopísal tak dramaticky. Pre The Washington Post povedal, že všetci vrátane ochrankára vyzerali už od prvého momentu nervózne. Všetko sa vraj odohralo celkom pokojne a on by to vôbec neprirovnával k nejakej filmovej naháňačke.

Neskôr v šou Piersa Morgana priblížil detaily, ako sa to všetko udialo. „Ako sme prechádzali blokom, zablokovalo nás smetiarske auto a zrazu sa z ničoho nič vynorili paparazzi a blesky,“ povedal Singh a dodal, že všetko prebehlo pokojne a ani na chvíľku sa necítil v nebezpečenstve.

Anketa
Myslíte si, že Harry a Meghan opäť len zbytočne dramatizovali naháňačku s fotografmi?

Magazínu People sa podarilo rozprávať s jedným z fotografov, ktorý taktiež prenasledoval manželov. Podľa neho je prehnané opisovať túto scénu v tak katastrofickom podaní, ako to bolo v oficiálnom vyhlásení hovorcu slávnych manželov.

„Nikto nedostal pokutu, ani nebol zatknutý. Nechápem, ako to mohlo byť takmer katastrofálne okrem šialenej hyperboly. Kedykoľvek mohli ísť na policajnú stanicu alebo vtiahnuť auto do garáže,“ povedal svoj názor na celú situáciu.