Hunter Schaferová je americká transgenderová modelka, herečka a aktivistka za práva LGBTQ+ ľudí. Magazínom Teen Vouge bola v roku 2017 zaradená medzi 21 dievčat pod 21 rokov, ktoré menia svet. V roku 2019 debutovala v seriálovom hite Eufória, kde si zahrala jednu z hlavných úloh.

Postava Jules, ktorú Hunter stvárnila, je rovnako ako jej predstaviteľka transgender. Svoju úlohu konzultovala s tvorcom seriálu Samom Levinsonom tak, aby jej postava a príbeh reflektovali jej reálne skúsenosti. Poklonu jej vzdala aj herecká kolegyňa a zároveň dobrá kamarátka, herečka Zendaya.

FOTO herečky keď bola ešte chlapcom nájdete v GALÉRII ►►►

Bolo jej to divné

Otvorene priznáva, že je trans ženou. V jednom z rozhovorov povedala, že vyrovnať sa so svojou identitou v priebehu fyzickej premeny jej pomohli hlavne sociálne siete a videá na YouTube, v ktorých sa so životnými príbehmi zverujú ostatní trans ľudia.

Svoju premenu začala Hunterová ešte ako tínedžerka. „Pamätám si, že potom, čo som sa verejne priznala, že sa cítim byť ženou, musela som rok navštevovať terapeuta, kým som mohla začať brať hormóny a začať svoju fyzickú premenu,“ povedala pre New York Times s tým, že je podľa jej názoru šialené, že lekár musí potvrdiť to, čo ona sama už dávno vedela. „Vždy som sa cítila byť ženou. Bolo trochu divné, niekoho presviedčať o tom, kým v skutočnosti som,“ vysvetľuje.

Herečka, ktorá pôvodne o kariére vo filme neuvažovala a chcela sa venovať iba móde, sa narodila roku 1999 v New Jersey do konzervatívnej rodiny Katy a Macovi Schaferovým. Jej otec je pastorom presbyteriánskej cirkvi a často sa s rodinou sťahovali. Má brata a dve mladšie sestry.

V GALÉRII si pozrite ďalšie sexy outfity z oscarovej párty>>