Prokuratúra v Brunswiku potvrdila, že jej aktivity sa týkajú zmiznutia dievčatka. Na miesto údajného činu doviezli bagre aj stopovacie psy. Podarí sa polícii nájsť pozostatky Madeleine?

Christian Brückner je podozrivý, že uniesol a zavraždil trojročné dievčatko.
Christian Brückner je podozrivý, že uniesol a zavraždil trojročné dievčatko.
Zdroj: Internet

Podozrivý

Denník Hannoversche Allgemeine Zeitung informoval, že nemecká polícia prehľadáva záhradky medzi Ahlem a Seelze na západe Hanoveru. Christian Brückner, ktorý je poodozrivý z vraždy malého dievčatka, býval neďaleko. Býval v prívese.  43-ročný muž pochádza z Wurzburgu a podozrievajú ho nielen z únosu Madeleine McCannovej.

Maddie zmizla ako trojročná.
Maddie zmizla ako trojročná.
Zdroj: Internet

V Portugalsku

Madeleine zmizla 3. mája 2007 z dovolenkového apartmán v Praia da Luz v Portugalsku. Začiatkom roka 2020 bol  Brückner identifikovaný ako hlavný podozrivý. Obvinený Nemec je momentálne vo väzení za trestné činy ohľadom drog. Je tiež obvinený zo znásilnenia 72-točnej Američanky, ktorého sa mal dopustiť v roku 2005. Američanka bola turistkou v Portugalsku. Ako informovali nemecké médiá, Brückner bol v minulosti trestaný  okrem iného za pedofíliu.

Po zmiznutí Maddie odišiel z Portugalska a istý čas býval v Nemecku.  Napriek podozreniam sa niekoľkokrát vrátil na juh Európy. V roku 2017 ho zadržala polícia v Praia da Luz, po tom, čo sa obnažoval pred deťmi na ihrisku.

Nemecká polícia tvrdí, že Madeleine nežije.
Nemecká polícia tvrdí, že Madeleine nežije.
Zdroj: Internet

Chválenkár

Potom sa ukázalo, že Brücknera hľadajú v Nemecku za sexuálne zneužívanie. Keď vyšiel z väzenia, istý čas bol bezdomovcom. Následne sa presťahoval do Milána, tam ho tiež dali za mreže, pretože znásilnil turistku. 

Známym sa chválil, že vraj vie, čo sa stalo s Maddie. Pod vplypom alkoholu vraj mnohokrát vravel, že dieťa nežije. A keď bol triezvy, rozčuľoval sa, ak mu niekto pripomínal kriminálny prípad. Podľa nemeckej prokuratúry býval Brückner blízko apartmánu McCannovcov a v čase, keď Maddie zmizla, bol v okolí miesta nešťastia. Poukazujú na to aj údaje z jeho telefónu.

FOTO Brücknera a Maddie TU