Tip na článok
Presunú ich inde

Tvrdo zakročili. Vo Francúzsku likvidujú tábor pre migrantov

Tábor poskytoval útočisko stovkám migrantov. Polícia ho začala búrať.

Francúzska polícia začala v stredu s vypratávaním provizórneho tábora na severovýchode Paríža, ktorý doposiaľ poskytoval útočisko približne 1500 migrantom pochádzajúcim prevažne z afrických krajín a bol vôbec najväčším vo francúzskej metropole a jej okolí. Informovala o tom agentúra AP. Úrady do stanového tábora Millennaire na okraji Paríža dorazili v skorých ranných hodinách a migrantov začali evakuovať.

Poskytnú im dočasné prístrešky

Na priebeh operácie dozerala poriadková polícia. Podľa vedenia mesta majú migrantov previezť do dočasných prístreškov, ktoré im poskytnú telocvične v Paríži a okolí. Francúzsky minister vnútra Gérard Collomb minulý týždeň nariadil policajným zložkám, aby v dohľadnom čase pristúpili v Paríži k likvidácii takýchto ilegálnych táborísk. V Paríži bolo od roku 2015 zlikvidovaných mnoho podobných táborov, z ktorých bolo dovedna evakuovaných asi 28 000 ľudí.

Prílev migrantov do mesta však napriek tomu neustal. Vláda francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona sa podľa vlastných vyjadrení zasadzuje za pevný ale i spravodlivý postoj voči prisťahovalectvu. V ostatnej dobe svoj postoj v týchto otázkach pritvrdila, pričom parlament nedávno odobril návrh zákona sprísňujúci pravidlá na udelenie azylu, pripomenula agentúra Reuters.

VIDEO Plus 7 Dní