Agent jej veličenstva 007 si za svoju už skoro 60-ročnú filmovú kariéru dokázal poradiť veru s kadejakou zlobou. No skutočný nepriateľ sa skrýva pred bránami kinosál. Koronavírus! Ako by 25. pokračovanie Jamesa Bonda s názvom No Time To Die (Nie je čas zomrieť) nemalo dosť problémov.

Keď ho už napriek všelijakým zraneniam na pľaci či zdupkaniu Dannyho Boyla z režisérskej stoličky konečne natočili, prišla zdrvujúca správa. Hádam aj najočakávanejšia filmová premiéra tohto roka sa odkladá. A to až o celých sedem mesiacov. Pritom na pôvodný termín premiéry, čiže 8. apríla natočili reklamný spot vysielaný počas februárového finále Super Bowlu, čo je najdrahší reklamný čas vôbec. Podľa Hollywwod Reporter 30 sekúnd reklamy sa vyšplhalo na 5,6 milióna dolárov.

Ďalší v ohrození

No keď si to filmári prepočítali, zistili, že preloženie uvedenia filmu ich, napriek utratených peniazom za doterajšiu propagáciu, vyjde stále lacnejšie, ako prísť o tržby z čínskych kín. Tie sú totiž pre hrozbu koronavírusu aktuálne zatvorené a podobný scenár hrozí kinám aj v iných krajinách, ktoré začínajú rušiť podujatia s masovou účasťou. Pritom až 78 % tržieb z premietania predchádzajúcej bondovky Spectre, čiže 881 miliónov dolárov, pochádzalo z kín mimo Ameriky. A tak lepšie ako riskovať poloprázdne, či dokonca prázdne kinosály, je počkať s agentom 007, kým sa situácia neutrasie.

Podľa portálu Screenrant hrozí odklad premiér aj ďalším vysoko-rozpočtovým blockbusterom New Mutants (Noví mutanti), Black Widow a deviatky Rýchlo a zbesilo.

FOTO sexi Daniel Craiga, pre ktorého je to posledná bondovka v GALÉRII >>