Charakteristický chrapľák, krásne formované nohy, večná minisukňa a na hlave levia hriva. Speváčka rozpoznateľná podľa toho stále dokazuje, že vek je len číslo.

Pôvodným menom Annie Mae Bullocková sa narodila v mestečku Nutbush v americkom štáte Tennessee a vyrastala u babky a dedka, keďže rodičia pracovali počas II. svetovej vojny vo vojenskom priemysle. Spevácke skúsenosti zbierala už ako dievčatko v cirkevnom zbore a v škole.

Neskôr, po rozchode rodičov, žila s mamou a so staršou sestrou v Saint Louise, kde si ju v hudobnom klube všimol muzikant a producent Ike Turner a navrhol jej miesto speváčky vo svojej kapele. Na jeho podnet začala používať umelecké meno Tina Turnerová.

Prvé úspechy zožala v 60. rokoch, ale vrchol jej kariéry prišiel v 80. rokoch minulého storočia. Vtedy zmenila nielen hudobný štýl, ale aj svoj imidž. Zo skromnej ženy sa stala výrazná sexi dračica vo vyzývavom oblečení. Hity ako Simply the Best či What’s Love Got to With It pozná vari každý.

Kým jej hviezda na hudobnej scéne stúpala, súkromný život bol smutný. Jej objaviteľ Ike Turner sa stal aj jej manželom, ale jeho alkoholové a drogové excesy viedli k domácemu násiliu. Keď už Tina nevedela týranie vydržať, zbalila sa uprostred turné a bez peňazí odletela domov. Rozviedli ich v roku 1976, speváčka sa zriekla majetku, len aby mala pokoj. Zachránili ju priatelia, napríklad Mick Jagger, Lionel Richie či David Bowie. Pozývali ju ako predskokanku na svoje koncerty.

Osud jej uštedril ďalší úder – syn spáchal samovraždu. Navyše, pred dvoma rokmi mala také zdravotné problémy, že zvažovala možnosť asistovanej samovraždy.

Viac FOTO Tiny Turner v GALÉRII

Zachránil ju manžel, keďže predsa len našla svoje šťastie v osobe nemeckého hudobného producenta, o 17 rokov mladšieho Erwina Bacha. Na dôkaz lásky jej daroval svoju obličku. Vzali sa v roku 2013 a žijú vo Švajčiarsku.