Manželka kráľa na Pyrenejskom polostrove Filipa VI. sa rozhodla inšpirovať štýlom mladého pokolenia, a tak si požičala šaty od svojej šestnásťročnej dcéry a korunnej princeznej Leonor.  Neverili by ste, že šaty sú z obchodného reťazca a stáli necelých 40 eur! Kráľovná i princezná tak určite inšpirovali mnohé Španielky.

Požičiavanie

Kráľovná Letizia (49) je bývalá novinárka a odkedy sa vydala za princa Filipa, dnes španielskeho kráľa, označujú ju za módnu ikonu. Letizia však neľpie na drahých kúskoch od módnych gigantov. Nedávno sa objavila na oficiálnom stretnutí v sídle španielskeho výboru UNICEF v dokonalom letnom outfite. Na sebe mala vzorované košeľové šaty s vyhrnutými rukávmi a klinmi. Oblečenie však vzbudilo pozornosť španielskych novinárov. Zistili, že v tých istých šatách sa predtým objavila v divadle jej staršia dcéra Leonor. To, že sestry, mamy a dcéry si požičiavajú oblečenie, je normálne. Ale v prípade panovníckej rodiny je to skôr rarita, poddaní predpokladajú, že aristokratky si potrpia na luxusný odev, v ktorom sa ukážu len raz.

Ktorej viac seknú? V GALÉRII si pozrite kráľovnú Letiziu a jej dcéru v tých istých šatách>>

Nakupujú v reťazcoch

Outfitové stereotypy už dávno neplatia a európske šľachtičné sa netaja tým, že obliecť si jedny šaty viackrát im nie je cudzie. Potvrdila to aj Letizia počas stretnutia v sídle Detského fondu Organizácie spojených národov. Šaty s výrazným červeným vzorom jej veľmi pristali. Rovnako, ako pristali niekoľko mesiacov predtým korunnej princeznej Leonor. Mala ich totiž oblečené počas rodinnej návštevy divadelného predstavenia Maria Pages v Teatros de El Canal. Hoci ani kráľovná, ani princezná nepotvrdili verejne, že si navzájom od seba požičiavajú oblečenie, isté je, že „inkriminované“ šaty pochádzajú od ľudovej značky prítomnej vo všetkých obchodných reťazcoch a stoja okolo 39 eur.

Zamilovaná do použitého

Nebolo to však prvý raz, kedy sa španielska kráľovná prezentovala v rovnakom outfite, ktorý už mala na sebe buď ona alebo niektorá z členiek jej rodiny. Minulý rok mala napríklad na sebe blúzku s kvetinovým vzorom, ktorá patrila jej svokre, bývalej kráľovnej Sofii.  v ktorej sa pred 41 rokmi ukázala jej svokra, bývalá kráľovná Sofia. Manželka bývalého kráľa Juana Carlosa ju mala oblečenú pred 41 rokmi počas návštevy Ríma.

Ktorej viac seknú? V GALÉRII si pozrite kráľovnú Letiziu a jej dcéru v tých istých šatách>>

Začiatkom tohto roka vdýchla Letizia nový život inému outfitu zo šatníka manželovej mamy. Obliekla si komplet od Valentina, zelenú sukňu a kvetinovú blúzku s dlhými priesvitnými rukávmi, ktorý mala kráľovná Sofia na sebe počas návštevy Nemecka v roku 1977.