Britská polícia zadržala 31 podozrivých v súvislosti s prípadom pohlavného zneužívania detí na internete. Počas nedávnej týždeň trvajúcej operácie tiež zaistili viac ako 300 telefónov, laptopov či iných dôkazov. Informoval o tom v pondelok agentúra AFP.

Policajná jednotka zameraná na riešenie prípadov sexuálneho zneužívania a vykorisťovania detí on-line, ktoré má v súčasnosti približne 200 príslušníkov, vykonala počas operácie v britskom hlavnom meste 91 domových prehliadok. Razie sa uskutočnili medzi 28. septembrom a 3. októbrom.

V tejto súvislosti bezpečnostné zložky v súčasnosti skúmajú desiatky 1000 fotografií uložených v telefónoch, tabletoch i laptopoch. Podľa londýnskej Metropolitnej polície sa vďaka tejto operácii podarilo ochrániť 100 detí.

"Chcem vyzvať rodičov a mladých ľudí, aby zostali ostražití a vzdelávali sa o možných rizikách v súvislosti s používaním internetu. Zároveň ich chcem povzbudiť, aby v prípade potreby podnikli kroky na zaistenie vlastnej bezpečnosti,"povedala Helen Flanaganová z Metropolitnej polície.