Dcérka princa Harryho a Meghan Marklovej nosí meno, ktorou kráľovnú oslovovali v detstve. Britská tlač zverejnila najnovšie rozhodnutie prominentného páru spoza veľkej mláky ohľadom malej Lilibet Diany.

S vnukom Archiem sa Alžbeta mohla ešte potešiť, radosť z neho mal aj tohto roku zosnulý princ Filip.
Zdroj: Internet

Malá šanca

Britská kráľovná má už dvanásť pravnúčat, pričom štyri z nich prišli na svet v tomto roku. Radosť Alžbety II. však čosi v týchto dňoch zatienilo a ona musí prežívať veľké sklamanie. Čo sa stalo? Podľa informácií denníka The Telegraph, ktoré následne potvrdil aj Daily Mail, sú šance, že by Alžbeta II. malú Lilibet videla a mohla ju popestovať na rukách, v dohľadnom čase mizivé. Všetko pre rozhodnutie Harryho a Meghan. Ešte nedávno sa totiž hovorilo, že vojvodkyňa a vojvoda zo Sussexu, ktorí našli nový život v USA, chcú pokrstiť štvormesačnú dcérku vo Veľkej Británii, aj preto, aby ju kráľovná mohla vidieť a potešiť sa s ňou. To sa týka aj vnuka Archieho, ktorého nevidela, odkedy vnuk s manželkou odišli začiatkom minulého roka do Ameriky.

Meghan a Harry pôvodne plánovali pre Lilibet iný scenár.
Zdroj: Internet

Zmena plánu

Zdalo by sa, že keď dcérke dali meno Lilibet, bol to signál, že chcú zakopať vojnovú sekeru s rodinou Windsorovcov. Lenže všetko je inak. „Krst vo Veľkej Británii nebude“ píše The Telegraph informácie od zdroja blízkemu britskej kráľovskej dynastii. Meghan a Harry totiž podľa najnovších správ plánujú dcérku pokrstiť v Kalifornii, kde žijú. Krst sa má konať v episkopálnom kostole a dieťa má pokrstiť afroamerický biskup Michael Curry, ktorý stojí už šesť rokov na čele tejto cirkvi. Je to ten istý kňaz, ktorý mal na svadbe Sussexovcov v Londýne svoju slávnu kázeň. Médiá na margo toho upozorňujú, že čas beží, kráľovná nemladne a ak v najbližšom čase Harry a Meghan nepricestujú do Británie, nemusí Alžbeta svoju pravnučku nikdy naživo vidieť.

Princ Harry s manželkou Meghan kráľovnú svojim rozhodnutím veľmi zarmútili.
Zdroj: Internet

Viac fotografií si pozrite v GALÉRII.