Taliansky futbalista Marco Verratti podpísal zmluvu s katarským Al-Arabi. V stredu to oznámili jeho nový zamestnávateľ i bývalý klub Paríž Saint-Germain. Francúzske médiá informovali, že úradujúci šampión Ligue 1 dostane od Katarčanov takmer 50 miliónov eur.

Al-Arabi zverejnil na sociálnych sieťach video, na ktorom je stredopoliar v klubových farbách. Parížania vydali vyhlásenie, v ktorom sa tridsaťročnému Talianovi poďakovali za jeho 11-ročné pôsobenie v Parku princov. „Zohral významnú úlohu v našej veľkej histórii," uviedol prezident klubu Nasser al-Khelaifi.

„Paríž, klub a jeho priaznivci budú mať v mojom srdci vždy veľmi špeciálne miesto. Vždy budem Parížanom," citovala Verrattiho agentúra AFP.

Taliansky reprezentant získal s PSG deväť ligových titulov a šesťkrát Francúzsky pohár. Počas pôsobenia v Paríži ho často trápili zranenia, navyše nazbieral až 141 žltých a 6 červených kariet. Nový tréner Luis Enrique s jeho službami nepočítal. PSG nedostal žiadnu konkrétnu ponuku od niektorého z európskych veľkoklubov, ktoré mohol odradiť vysoký plat. Verratti sa zaviazal katarskému klubu do konca júna roka 2025.