Poľsko plánuje navýšiť o 10.000 počet lôžok určených pre pacientov s ochorením COVID-19 a znovuotvoriť provizórnu vojenskú nemocnicu, ktorú zriadili na leteckej základni vo štvrti Okecie na predmestí Varšavy. Informovala o tom tlačová agentúra PAP.

"So súhlasom ministerstva obrany sme sa rozhodli opätovne spustiť vojenskú nemocnicu na letisku (Okecie)," uviedol v pondelok pre poľskú súkromnú televíziu Polsat námestník poľského ministra zdravotníctva Waldemar Kraska.

Poľsko má podľa neho v súčasnosti k dispozícii 10.000 lôžok pre pacientov s covidom, z toho polovica je už obsadená. V nasledujúcich dňoch ministerstvo plánuje tento počet navýšiť o ďalších 10.000.

Okrem nemocnice vo varšavskej štvrti Okecie bude v krajine otvorených ešte niekoľko ďalších dočasných nemocníc, aby "bol počet lôžok dostačujúci pre všetkých pacientov," uviedol Kraska.

Počet nakazených v Poľsku sa aktuálne každý týždeň zdvojnásobuje. V sobotu hlásili v krajine po prvý raz od mája viac ako 6000 novoinfikovaných.

Poľský minister zdravotníctva Adam Niedzielski v pondelok varoval, že vláda zváži zavedenie prísnejších reštrikcií v prípade, ak denný prírastok nakazených presiahne 7000.

Podľa poľského ministerstva zdravotníctva bolo v pondelok s COVID-19 hospitalizovaných 5042 pacientov, z toho 444 bolo napojených na pľúcnu ventiláciu.