Predošlým držiteľom rekordu bol Juhoafričan Josh Enslin, ktorý dosiahol čas 30 hodín a 11 minút. Johnston pôvodne plánoval, že na vlnách odsurfuje rovných 1000 kilometrov. Pri tomto limite by len veľmi tesne prekonal rekord v nepretržitom surfovaní. Preto sa rozhodol do vody vrátiť a pokračovať vo svojom úsilí až na dosah limitov. „Stále mám prácu. Povedal som si, že pôjdem 40 hodín, takže idem späť,“ čerstvého rekordmana citovala agentúra DPA.

Bývalý profesionálny surfista sa podujal na prekonanie rekordu pri pláži Cronulla v Sydney. V priebehu štyridsiatich hodín mal nárok na niekoľko krátkych prestávok. Počas nich zjedol malé občerstvenie, ošetril si oči a medici skontrolovali jeho zdravotný stav. Až potom sa mohol vrátiť späť na vlny. V čase rekordu bola teplota vody 24 stupňov, takže mu vďaka tomu nehrozilo podchladenie.

FOTO Surfista Blake Johnston miluje prekonávanie rekordov a vedie zaujímavý život. Presvedčte sa v GALÉRII

Počas noci mu osvetľovali vodnú plochu pomocou reflektorov. V rámci jeho dlhej jazdy zvládol dokopy 500 vĺn. Na pláži bolo okrem jeho rodiny a priateľov množstvo podporovateľov. Po prelomení rekordu sa od nich dočkal obrovských ovácií. Nadšení fanúšikovia ho niesli na ramenách a odmenili ho nekončiacim aplauzom.

Prekonávanie rekordov a limitov je Johnstonovou obľúbenou záľubou. „Počas mojich dobrodružstiev sa posúvam až na svoje hranice, aby som dokázal, že som toho hodný a dokážem prekonať ťažké časy. A vtedy sú moje lekcie poučné,“ charizmatický surfista povedal v rozhovore pre ABC.

Už v minulosti si Blake Johnston dával viacero podobných výziev. Počas 21 po sebe nasledujúcich dní odbehol vždy 21 kilometrov, čo predstavovalo dĺžku polmaratónu. Ešte predtým v roku 2020 prebehol 100 kilometrov popri južnom pobreží Sydney, pričom väčšinu trasy nemal na nohách obuté topánky.

Austrálčan spája podobné akcie s charitatívnymi zbierkami. Tentoraz sa mu podarilo vyzbierať 330 000 austrálskych dolárov. Časť z nich venuje organizáciám venujúcim sa mentálnemu zdraviu mladých ľudí.