Keď sa po týždňoch nútenej tréningovej pauzy dostal 19-ročný plavec španielskeho paralympijského tímu Ariel Schrenck opäť do vody pri pobreží známeho letoviska Costa Brava, čakal ho desivý zážitok. Medzi ním a pobrežím sa totiž objavila dvojica žralokov, ktorí mierili priamo k nemu.

ZACHRÁNENÝ
ZACHRÁNENÝ "Myslím, že to bolo najrýchlejších sto metrov, aké som kedy zvládol!" hovorí Ariel po zázračnom úniku pred "modrými žralokmi".
Zdroj: internet

Mladík pre španielsku televíziu Antene 3 popisuje strašidelné chvíle počas víkendu. Pre koronaobmedzenia  nebola jeho kondícia ideálna, preto sa snažil opäť dostať do formy a príliš sa nešetril. Možno práve to mu zachránilo život. "Musel som na chvíľku zvoľniť, aby som znova chytil dych. Vtedy som uvidel, ako moja mama na brehu v hrôze kričí,"spomína Ariel. Keď si uvedomil čo sa deje a ani nie sto metrov od seba zbadal dve veľké tmavé plutvy blížiace sa k nemu, pochytil ho záchvat paniky. Jedinou nádejou boli vzdialené skaly, kam sa musel dostať. "Začal som plávať ako šialený. Myslím, že to bolo najrýchlejších sto metrov, aké som kedy zvládol!"