Mali by starí rodičia dostávať peniaze za to, že sa starajú o vnúčatá? Podľa svokry zosnulej basketbalovej hviezdy Kobeho Bryanta jednoznačne áno. Tesne pred prvým výročím zaťovej tragickej smrti požiadala 68-ročná Sofia Lainová vlastnú dcéru súdnou cestou o vyplatenie piatich miliónov dolárov. Vraj jej to športovec sľúbil.

Rok plný utrpenia

Pre 38-ročnú Vanessu Bryantovú bol posledný rok poriadne náročný. Jej manželstvo s päťnásobným šampiónom NBA malo síce lepšie aj horšie chvíle, musela sa povzniesť nad neveru, vyrovnať sa s jeho slávou, požiadala dokonca o rozvod, no nakoniec všetky krízy spolu prekonali.

Ako vajce vajcu! V GALÉRII si pozrite, ako sa Bryantova najmladšia dcéra podobá zosnulej sestre>>

Takto pred vyše rokom už Kobe sekal dobrotu a svojej láske a štyrom dcéram sa snažil vynahradiť, čo zmeškal počas náročnej, dvadsaťročnej kariéry. Koncom januára 2020 prišiel šok - letecké nešťastie, pri ktorom okrem basketbalistu prišla o život ich vtedy 13-ročná dcéra Gianna.

 

„Kobe, Gigi, budem vás vždy milovať. Kobe, prosím ťa, staraj sa o našu dcéru. Odpočívajte v pokoji. Milujem vás, chýbate mi,“ odkázala na oficiálnej rozlúčke Vanessa.

Dodnes sa veľmi neobjavuje na verejnosti, väčšina jej insta­gramových statusov patrí mŕtvemu manželovi a dcérke. Utápať v smútku sa však nemôže, musí sa totiž starať o zvyšné tri dcéry. Natalia Diamante má už 18 rokov, Bianka štyri roky a Capri oslávila v júni svoj prvý rok života. Pri tejto príležitosti jej mama napriek pandémii pripravila krásnu oslavu v rozprávkovom štýle.

Ak predpokladáte, že v zložitom období je pre Vanessu aspoň vlastná matka oporou, ste na veľkom omyle. Práve naopak. Sofii Lainovej vraj viac než na Vanesse záleží na dcérinom zdedenom majetku v odhadovanej hodnote 600 miliónov dolárov.

Odporný súdny spor

„Kobe Bryant sľúbil, že sa do konca života bude o mňa finančne starať,“ píše svokra dvojnásobného olympijského víťaza s národným tímom USA. „Žiaľ, už nežije a Vanessa Bryantová podniká všemožné kroky, aby sa vyhla Kobeho sľubom a zrušila ich.“

Sofia Lainová okrem iného žiada, aby jej dcéra vyplatila päť miliónov dolárov za to, že bola vnúčatám pestúnkou a celej rodine akousi asistentkou.

Americké médiá už označili spor ako „odporný“, Vanessa vo svojej reakcii dodáva, že je aj mimoriadne bolestivý. Podľa nej chce matka len od rodiny vymámiť čo najviac peňazí. „Podporujem ju už zhruba dvadsať rokov. Nikdy nebola moja alebo Kobeho osobná asistentka, rovnako ako nebola naša pestúnka,“ uviedla pre tlač. „Z času na čas sa pri­šla pozrieť na dievčatá, ako to robí väčšina starých rodičov.“

Ako tvrdí, pomáhala im iba vtedy, keď ju s Kobem o to požiadali, o to je teraz prekvapenejšia zo sumy, o ktorú sa súdi. „Teraz odo mňa chce spätne 96 dolárov za hodinu za údajne odpracovaných dvanásť hodín denne po celé obdobie osemnástich rokov. V skutočnosti občas strážila najstaršie dcéry, kým ešte boli batoľatá,“ zdôrazňuje Vanessa. „Takmer dve desaťročia sme jej platili prenájom domu v našom susedstve, lebo tvrdila, že po rozvode nemá peniaze na kúpu vlastného.“

Hádky o dom

Mimochodom, nechutnú hádku odštartovalo práve matkino bývanie. V septembri totiž Sofia Lainová v rozhovore pre televíziu Univision obvinila dcéru, že ju vyhodila z domu a prinútila ju vrátiť auto, ktoré používala. Vanessa tvrdí, že jej matka prekrúca fakty. „Začala som pre ňu hľadať nový dom a po týždni šla do televízie, kde znevážila rodinu a falošne nás obvinila. V tom čase zadarmo bývala v apartmánovom komplexe v kalifornskom Newport Coast,“ uviedla vdova a dodala, že útok bol mimoriadne bolestivý. „Dokonca aj po tejto zrade som bola ochotná poskytovať matke každý mesiac finančnú podporu do konca života, ale zjavne jej to nestačilo.“

Zaujímavé je, že dvojica to s rodičmi nemala jednoduché, ani kým basketbalista žil, ale vtedy problémom nebola Sofia. Kobeho rodina totiž neakceptovala jeho vzťah s Vanessou, lebo nebola Afroameričanka. Basketbalista preto s rodičmi prerušil akékoľvek kontakty. Jeho otec sa dokonca neprišiel pozrieť ani na svoju prvú vnučku po narodení. V roku 2013 zasa Bryantovi rodičia ponúkli do dražby zopár jeho osobných vecí. Kobe ich zažaloval spolu s aukčným domom, súd vyhral a mama s otcom sa mu nakoniec museli ospravedlniť.

Ako vajce vajcu! V GALÉRII si pozrite, ako sa Bryantova najmladšia dcéra podobá zosnulej sestre>>