Ruku na srdce. Takmer každá žena s pribúdajúcimi rokmi rieši vrásky a „nedokonalosti“, ktoré zdobia jej telo. Či už sú to šediny, spomínané vrásky alebo telo, ktoré už možno nie je také foremné ako za mlada. Vojvodkyňa Kate Middleton posiela všetkým ženám jasný odkaz ako s tým bojovať.

Je krásna, múdra a štýlová. Človek pri pohľade na ňu ani nemá pocit, že môže byť deň, kedy nevyzerá dobre. Práve naopak! Je vždy elegantná a nesie sa s gráciou. Avšak verte či nie, aj členku britskej kráľovskej rodiny trápi nekompromisný boj s časom. Sama priznala, že jej trvalo, kým prišla na to, čo je v živote podstatné. Má jednoduché riešenie. Nedokonalosti neskrýva!

Plastiky nepodporuje

Pri mnohých povinnostiach, ktoré ako vojvodkyňa má si stále nájde čas na rodinu a svoje deti, no najmä na seba! Údajne s pribúdajúcimi rokmi pochopila jednu dôležitú vec a to, že s vráskami netreba bojovať a ani nechce. „Vôbec nie som zástankyňou zákrokov na tvári. Všetko sa snažím riešiť prírodnou cestou. Podľa mňa, berú ženy starnutie príliš vážne a celkovom aj svoj vzhľad. Jasné, že moja pleť nevyzerá ako v dvadsiatke a myslím, že by to bolo aj zvláštne. Starnúť s gráciou a noblesou je podľa môjho názoru výsadou zrelosti ženy, Mňa v tom inšpirovala Williamova mama. Robila to skvele,“ prezradila v rozhovore pre BBC.

Kate radí

Kate prezradila, že nedá dopustiť na ružový olej v bio kvalite, ktorý používa na celé telo i tvár. Tento druh oleja je známy svojimi antioxidačnými účinkami, pôsobí proti tvorbe vrások a regeneruje pokožku.

FOTO ako starne vojvodkyňa Kate v GALÉRII

Ráno na svoju tvár dáva teplý mokrý uterák namočený v harmančeku. Priloží si ho len a nechá pôsobiť. Okrem toho pije nápoj, ktorý obsahuje mnoho vitamínov a čistí organizmus. Obsahuje špenát, borokolicu, banán, grapefruit, kurkumu a kokosový olej.