Joao de Deus – Ján od Boha – vlastným menom Joao Teixeira de Faria si užíval slávu a obdiv ľudí. Donedávna bol najznámejším liečiteľom v Brazílii. Dnes je sedemdesiatročný Ján známy skôr kvôli sexuálnemu obažťanovaniu a znásilňovaniu. K týmto obvineniam sa pridali ďalšie hrozné príbehy.

Za Joaom chodili do Brazílie ľudia z celého sveta.
Za Joaom chodili do Brazílie ľudia z celého sveta.
Zdroj: internet

Najväčší fenomén súčasnosti

O Joaovi de Fariovi písali médiá len v superlatívoch. Označovali ho za najväčší fenomén súčasnosti v oblasti medicíny, za najlepšieho liečiteľa od dôb Ježiša Krista. Podľa pacientov, ktorí ho navštívili, dokázal vyliečiť aj choroby, na ktoré dnešná medicína nestačí. Denne k nemu vraj chodilo aj 2500 ľudí z celého sveta! 

Priam rozprávkové príbehy kolovali o onkologických pacientoch, ktorí sa od liečiteľa vrátili čistí! „Som len nástrojom v božích rukách,“zvykol skromne hovorievať Joao. Tvrdil tiež, že jeho ruky vedie 34 duchovných bytostí a ich počet neustále narastá.

„Z neba prichádzajú ďalší a ďalší pomocníci. Na začiatku však boli len tri bytosti,“ dodával. Zarábal milióny na predaji zázračných bylinných tabletiek a „svätenej“ vody.

Pred nejakým časom sa však objavili obvinenia zo sexuálneho zneužívania žien. Ďalšie a ďalšie svedectvá z celého sveta. Dnes svoju totožnosť prezradilo vyše 600 žien, ktoré majú s liečiteľom svoje „skúsenosti“ ohľadom zneužívania a znásilnenia. Liečiteľ sa bránil, že masturbácia, orálny sex či znásilnenie „bolo len súčasťou liečebnej terapie“.

Podľa liečiteľa boli sexuálne praktiky a znásilňovanie
Podľa liečiteľa boli sexuálne praktiky a znásilňovanie "súčasťou terapie".
Zdroj: internet

50-tisíc za dieťa

Joao je už nejaký čas vo vyšetrovacej väzbe. Ale najnovšie sa voči nemu objavili obvinenia iného druhu: Brazílska aktivistka Sabrina Bittencourtová tvrdí, že liečiteľ obchodoval s ľuďmi. Vyhľadával chudobné dievčatá vo veku 14-18 rokov, ponúkal im jedlo a ubytovanie na svojich farmách. Tam mali byť tínedžerky znásilňované a nútené rodiť deti. Po desiatich rokoch zneužívania boli dievčatá údajne zabíjané. Novorodencov predával Teixeira na aukciách na čiernom trhu.

K obvineniam zo znásilnenia pribudnú zrejme obvinenia z obchodovania s deťmi, možno aj  z vrážd.
K obvineniam zo znásilnenia pribudnú zrejme obvinenia z obchodovania s deťmi, možno aj z vrážd.
Zdroj: internet

Bittencourtová hovorila so ženami z Európy, Austrálie aj USA, ktoré priznali, že od liečiteľa kúpili dieťa v prepočte za osemnásťtisíc až päťdesiattisíc eur. Aktivistka sa dostala tiež k bývalým zamestnancom Teixeiru a k obyvateľom, ktorí žili v susedstve jeho príbytkov. Tí chcú hovoriť o tom, čo sa na Joaových farmách dialo.