Počas korunovácie Karola III. a jeho manželky Camilly sa všetky oči upreli aj na obľúbenú rodinu následníka trónu, princa Williama a Kate, ktorá tak ako sa predpokladalo, zažiarila.

Princezná z Walesu vzdala korunovačnými klenotmi hold kráľovnej Alžbete II. aj princeznej Diane. Náhrdelník, ktorý mala na sebe bol vytvorený v roku 1950 na objednávku kráľa Juraja VI. pre jeho najstaršiu dcéru, vtedajšiu princeznú Alžbetu. Ako píše magazín People, kráľovná Alžbeta po náhrdelníku siahala počas špeciálnych príležitostí počas svojho rekordného vládnutia. Svoju svokru, princeznú Dianu si Kate uctila diamantovými náušnicami s perlami.

Pred korunováciou sa špekulovalo, že princezná Kate bude mať na hlave diadém. Nakoniec tomu tak nebolo. Zvolila čelenku s trojrozmernou výšivkou listov, ktorá bola dielom spolupráce Jess Collett a Alexandra McQueena. Obdobnú mala na hlave aj jej dcéra princezná Charlotte. Obe mali slonovinové šaty z dielne Alexandra McQueena s vyšitými kvetmi reprezentujúcimi štyri národy Veľkej Británie – anglickú ružu, škótsky bodliak, waleský narcis a írsky trojlístok. Z rovnakého ateliéru mala Kate aj svadobné šaty. Je vidieť, že Charlotte je kópiou svojej mamy. Kate mala na šatách červeno-modrý tradičný ceremoniálny plášť.

FOTO Kate a Charlotte z korunovácie v GALÉRII