Mladá 23-ročná žena nechala svoje deti bez opatery. Prokuratúra sa domáhala doživotného trestu. Vladislava nechala svoje deti bez opatery a bez jedla. Synček zomrel. Prípad sa stal ešte v decembri v roku 2016. Vtedy ročného Daniela a takmer trojročnú Annu nechala mama doma, zamkla ich a zvonku zabarikádovala dvere kreslom. 23-ročná mama nechala v izbe len čokolády a kukuričné chrupky. Odišla za svojím novým partnerom, ktorému pred mesiacom porodila ďalšie dieťa.

Špekuluje sa aj o tom, že deti nechala vyhladovať zámerne.
Špekuluje sa aj o tom, že deti nechala vyhladovať zámerne.
Zdroj: Internet

Jedli čipsy a výkaly

Deti boli nesmierne hladné, skúšali jesť tapetu, omietku zo steny, linoleum, ale aj vlastné výkaly. Usilovali sa dostať z izby, o čom svedčili dôkazy okolo dverí. Maličkým deťom sa to však nepodarilo. Keď sa 23-ročná Vladislava po deviatich dňoch vrátila domov, jej synček už nežil, dcérka bola na pokraji síl Maličká Anna vydržala len vďaka tomu, že našla vázu, v ktorej bola voda. Dievčatko previezli do nemocnice, neskôr do náhradnej rodiny. Trochimčuková od začiatku vo väzení menila výpovede. Raz tvrdila, že o deti sa mala starať svokra, ale nevedela vysvetliť, prečo jej o tom nepovedala a prečo jej nedala kľúče od bytu.

Krkavčia matka môže vyjsť na voľnosť o tri roky.
Krkavčia matka môže vyjsť na voľnosť o tri roky.
Zdroj: Internet

Zámerne ich vyhladovala?

Trochimčuková tvrdila, že len nedávno porodila a nebola schopná chodiť, preto sa do bytu nevrátila. Ale médiá zistili, že žena mohla zrejme zámerne vyhladovať deti, aby vyzerali ako choré. Chcela sa spoľahnúť na súcit verejnosti a zbierať peniaze, tvrdiac, že Anka a Daniel majú rakovinu. Kyjevský súd osdúdil 23-ročnú krkavčiu matku na osem rokov za mrežami. Súd uznal, že hoci neľutovala, že nechala deti bez opatery, zámerne ich zabiť nechcela. Trochimčuková však môže vyjsť na slobodu za necelé tri roky. K trestu sa jej počíta aj čas, ktorý strávila vo vyšetrovacej väzbe.