Donald Fear zvíťazil v britskej verzii televíznej súťaže Who Wants TO Be A Millionaire?“ (Kto sa chce stať milionárom?). Keď sa spamätal zo samého šťastia, sľúbil, že väčšinu sumy rozdá. Čo mu zostane, si odloží na pokojný dôchodok.

Šťastný výherca chce väčšinu sumy rozdať.
Šťastný výherca chce väčšinu sumy rozdať.
Zdroj: Internet

Iba šiesty

Učiteľ histórie má 57 rokov,  je šiestym súťažiacim, ktorý v histórii relácie odpovedal správne na všetky otázky. Raz využil žolíka. Priepustkou k víťazstvu bola otázka, ako sa volal pirát, ktorý zahynul v bitke v roku 1718 pri pobreží dnešnej Severnej Karolíny. Mimochodom, bol to Edward Teach, prezývaný tiež Čiernofúz, alebo Čierna brada a stal sa predlohou aj pre postavu v jednom z filmov Piráti z Karibiku.

Zaujímavé je, že pred pol rokom sa rovnakej súťaže zúčastnil aj jeho brat Davyth. Ten síce nezodpovedal všetky otázky, ale aj tak zo štúdia odišiel so šekom na peknú sumu pol milióna libier.

Nerozhadzuje

Šťastný výherca je 33 rokov ženatý so zdravotnou sestrou a majú štyri deti. Novopečený milionár už aj oznámil, že 70 percent vyhraných peňazí rozdá svojim najbližším, svojej rodine. Plánuje kúpiť len autokaravan a zvyšok odložiť na dôchodok.

Učiteľ už dal v práci výpoveď, plánuje však žiakov učiť až do konca semestra. Pre britské médiá tiež prezradil, ako oslavoval svoju výhru. Spolu so svojou partnerkou sa vybrali s autom a obytným prívesom do prímorského rezortu Whitley Bay na východnom pobreží pri Severnom mori, tam hodovali v talianskej reštaurácii a večeru zapili studeným proseccom.

Kvôli pandémii koronavírusu sa museli vzdať zahraničného výletu do Španielska, ale Fear sa dušuje, že na budúci rok sadnú do nového autokaravanu a budú cestovať po všetkých najodľahlejších a najzabudnutejších kútoch Veľkej Británie.

Obrovská suma je momentálne schovaná v bankovom sejfe. Od nakrúcania v televíznom štúdiu, kedy sa Donald stal milionárom, kúpil jedine nový televízor a na jednu noc pozval priateľov do elegantného hotela, aby sa spolu s ním radovali z výhry.

Viac fotografií šťastného výhercu i jeho nemenej šťastného brata si pozrite v GALÉRII.