Nedávno zahraničné médiá informovali, že Angelina Jolieová (45) predložila súdu dokumenty, ktoré majú dokázať domáce násilie zo strany bývalého manžela Brada Pitta (57). Podľa mnohých ide o ďalší spôsob slávnej herečky, ktorý jej má pomôcť vyhrať proces ohľadom starostlivosti o deti. Aj tie by mohli na súde vypovedať a 19-ročný Maddox Chivan Jolie-Pitt už tak vraj urobil. Otcovi vraj zlomil srdce.

Odplata

Hoci Angelina obviňuje exmanžela z domáceho násilia, nie je jasné, čo konkrétne má na mysli. Ako informoval tabloid The Blast, ide pravdepodobne o „slávnu“ hádku v roku 2016, keď sa rodina Jolieovcov-Pittovcov škriepila na palube súkromného lietadla. Brad mal vtedy údajne najskôr prudkú výmenu názorov so svojou ženou a potom s najstarším Maddoxom, ktorého - keď sa chlapec postavil na maminu obranu - vraj fyzicky napadol a udrel. Incident vyšetrovala aj FBI. Pitt síce sprvoti dokázal, že je nevinný, ale Maddox s ním nechce mať už nič spoločné.

Ozývajú sa hlasy, že Angelina Jolieová sa takto chce pomstiť bývalému partnerovi, preto škriepku pripomína. „Počas štyroch rokov podala niekoľko podnetov v tejto veci, ktoré však neboli podporené žiadnymi dôkazmi. Dokonca zneužila deti, aby Bradovi ublížila. História sa opakuje,“ tvrdia osoby blízke bývalým manželom.

Láska je láska

Najstarší syn je stále na maminej strane. „Maddox už vypovedal a pre Brada to nebolo dobré. Chalan nepoužíva dokonca ani priezvisko Jolie-Pitt, azda len v prípade oficiálnych dokumentov. Chce byť jednoducho len Maddox Jolie, hoci Angelina ho v tomto nepodporuje,“ uviedol nemenovaný zdroj pre US Weekly.

Je známe, že tínedžer celkovo nemá svojho adoptívneho otca príliš v láske. Kedy táto nevraživosť vznikla, nevedno. Aj preto Brad mohol očakávať - a tak sa údajne aj stalo -, že Maddoxovo svedectvo nebude voči nemu vôbec pozitívne. Mnohí Bradovi fanúšikovia sa vytasili s teóriou, že 19-ročný mladík je prosto zaľúbený do slávnej herečky. Nešlo by pritom o žiadny incest, Maddox je adoptovaný a pochádza z Kambodže. Zo šiestich detí Angeliny a Brada sú totiž len tri najmladšie ich biologickými potomkami. Najstarší syn, ako sa píše v komentároch na internete, mal k adoptívnej mame vždy veľmi blízky vzťah a trávil s ňou najviac času. Je vari možné, že by sa Angelina pohrávala s jeho citmi a štvala ho proti otcovi? Takéto otázky sa objavujú čoraz častejšie.

Reakcia

Ako píše portál PageSix, Brada Pitta škandál i to, že rodina je vďačnou korisťou médií, neskutočne zarmucuje. „Je zronený, že sa Angelina vydala neférovou cestou. Ich rozchod bol plný emócií, ale on prevzal zodpovednosť za svoje činy a priznal sa k problémom. Prestal piť. To manželstvo bolo toxické, ale prežili spolu aj veľa pekných chvíľ,“ komentuje hercov kamarát.    Brad Pitt mal v čase, keď bol ženatý s Angelinou, problémy s alkoholom i drogami, ale nikdy v tejto súvislosti nepadlo nič o domácom násilí, okrem toho jediného prípadu v lietadle. „On ani jeho právnici na Angelinu nikdy neútočili. Myslia si však, že únik informácií mal otriasť verejnosťou a prikloniť sympatie na stranu pani Jolieovej, kým sa proces neskončí. On je naozaj psychicky zrútený, lebo je čoraz viac izolovaný od detí,“ tvrdí priateľ.

Nielen jeden prípad

Prominentný pár rozviedli v roku 2019, ale slávna dvojica bojuje o šesť ratolestí už vyše štyroch rokov. Brad, ktorý sa detí nechce vzdať a žiada striedavú starostlivosť, podstúpil aj protialkoholické liečenie, len aby exmanželka nemala proti nemu žiadne argumenty. Od dvoch rokov podľa novej súdnej dohody sa môže herec so svojimi deťmi stýkať, ale Angelina vždy urobila všetko pre to, aby ku kontaktu nedošlo. A hoci otec býva len niekoľko ulíc od exmanželkinho domu, potomkov vidí minimálne.

Angelina však zašla ešte ďalej. Podľa nej fyzický útok v lietadle nebol ojedinelý, herec sa vraj často správal voči nej i deťom agresívne. Súd, aby rozhodol spravodlivo, chce ako svedkov zavolať i všetky deti bývalého páru, a tu pre herečku nastáva problém. Deti môžu vypovedať len vtedy, ak obe strany, teda matka aj otec, budú s ich vypočúvaním súhlasiť. A vieme, že Pitt o tom nechce ani počuť, hoci v Maddoxovom prípade rozhodovať nemôže, keďže ten je oficiálne dospelý.

FOTO detí Angeliny a Brada v GALÉRII

Zmena názoru

V Bradov neprospech svedčí ešte jedna vec. A to je obrat v postoji biologickej dcéry Shiloh. Ako najnovšie informoval denník The Mirror, aj 14-ročné dievča sa chce vzdať priezviska Pittová. Zmenila aj svoje údaje na profile na sociálnej sieti, kde namiesto dvojitého priezviska svieti už iba Jolieová. Ako je to možné? Lebo len prednedávnom sa hovorilo o tom, že Shiloh, ktorá sa chcela stať chlapcom a žiadala, aby ju oslovovali John, si s mamou nerozumie. Dokonca sa od Angeliny chcela odsťahovať a ísť bývať k otcovej bývalej Jennifer Anistonovej (51), s ktorou si veľmi dobre rozumie aj ju pomerne často navštevuje. Prečo zrazu Shiloh zmenila názor? Prívrženci Brada
Pitta vinu opäť pripisujú Angeline. Vraj dcérou manipuluje, exmanžela chce takto ponížiť a navyše - potrebuje mať nad deťmi plnú kontrolu.