Obrovská snehová nádielka, ktorú krajina nezažila niekoľko desiatok rokov, a veľmi nízke teploty paralyzujú život. Najnovšia snehová búrka uväznila teraz niekoľko desiatok osôb v obchodnom centre Gran Plaza v meste Majahonda neďaleko Madridu.

Takúto snehovú nádielku si Španieli nepamätajú posledných 50 rokov.
Zdroj: Internet

Víkend v obchodoch

Ako informovala verejnoprávna televízia TVF, ľudia spia na kartónoch medzi regálmi či vešiakmi s oblečením. Medzi uväznenými sú väčšinou zamestnanci obchodov a reštaurácií, ale aj zákazníci, medzi nimi rodiny s deťmi a starší ľudia. Obchodné centrum opustiť nemôžu, pretože cesty sú po snehovej búrke neprejazdné. „Snažíme sa odtiaľto dostať už od piatkového večera, ale nemáme vlastne ako, cesta je absolútne neprejazdná a zasypaná. Museli sme sa vrátiť,“ povedal pre televíziu Ivan Alcala, pracovník jednej z reštaurácií.

Ľudia uväznení v obchodnom centre spali na kartónoch medzi regálmi a vešiakmi s oblečením.
Zdroj: Internet

Nebezpečný sneh

Snehová búrka bola natoľko silná, že na niektorých miestach museli ľudí evakuovať. Naríklad v Katalánsku zaznamenali najnižšiu teplotu v histórii - mínus 34,1 stupňov Celzia. Španielska vláda v nedeľu popoludní vyslala konvoje s potravinami a liekmi na miesta najviac zasiahnuté snežnou búrkou Filomena, ktorú považujú za „najsilnejší útok zimy v krajine za posledných 50 rokov“.

Viac fotografií si môžete pozrieť v GALÉRII.