Tip na článok
Dolores O'Riordan

Vyšetrovanie ukázalo dôvod smrti Dolores O´Riordan: Speváčka kapely Cranberries sa utopila

jf

Speváčka írskej kapely Cranberries, Dolores O ´Riordan trpela celý život depresiami. Informácia o jej smrti šokovala v januári fanúšikov po celom svete. Jej telo našli v ranných hodinách v izbe hotela Hilton London v britskej metropole. Práve tam totiž pracovala na nových hudobných projektoch.

Galéria k článku (12 fotografií )
Smrť speváčky vyšetruje polícia.
Speváčka počas koncertu v roku 2012 v austrálskom Melbourne.
The Cranberries tvorili aj v súčasnosti nové piesne.

Súd Westminster Coroners ´Court dal v týchto dňoch definitívne stanovisko k jej smrti. Vyšetrovania sa zúčasnila matka speváčky, brat aj sestra. Prebehlo v deň, keď by oslávila 47. narodeniny. Podľa denníka Mirror, telo speváčky vo vani, s nosom a ústami úplne ponorenými do vody našla upratovačka hotela. Správy z toxikológie potvrdili, že u Dolores bola hranica alkoholu v krvi štyrikrát vyššia, ako je povolená pri vedení auta. Speváčka tiež užívala lieky na bipolárnu poruchu. Vyšetrovanie ukázalo, že zomrela utopením v dôsledku intoxikácie alkoholom.

Podľa záverov súdu, speváčka z minibaru hotelovej izby vypila asi päť miniatúrnych fliaš liehovín a malú fľašu šampanského. V izbe našli prázdnu škatuľku cigariet a obal na lieky. O tretej ráno ešte Dolores kontaktovala svoju matku. Psychiater Dr. Hirschfield sa na súde vyjadril, že Dolores pred svojou smrťou skončila s alkoholom a zdalo sa, že sa jej začína dariť. Keď zomrela, jej tri deti boli v Toronte so svojím otcom, s ktorým žijú odkedy sa dvojica rozišla.

VIDEO Plus 7 Dní