Meno Aleny Zsuzsovej, údajnej objednávateľky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, sa najnovšie spája nielen so zvučnými menami mužov vo významnom postavení, ale aj s prípadom ohavného skutku, ku ktorému došlo v Trnave pred mnohými rokmi.

Streľba za bieleho dňa

Do vianočných sviatkov roku 2005 zostávalo niekoľko dní, keď Trnavou otriasla správa o brutálnej vražde mladého muža. Došlo k nej 19. decembra v centre mesta krátko po trinástej hodine, teda v čase, kedy boli ulice plné ľudí. Nič netušiaci mladík sa aj  s priateľkou po spoločnom obede chystali nasadnúť do auta zaparkovaného na Pekárskej ulici, keď k nemu zrazu pristúpila osoba s kapucňou na hlave. Úplne blízko. Priam na dosah ruky. Tú mu však nepodala. Mala v nej zbraň, ktorú mužovi priložila k hlave a vystrelila. Chladnokrvne, bez najmenšieho zaváhania. Ako nájomný vrah, ktorý išiel na istotu. Následne odkráčala preč. Zabočila do blízkej ulice a už jej nebolo. Priateľka muža, ale ani okoloidúci najskôr nevedeli, čo sa deje. Potom prišiel šok. Mladík zostal mŕtvy ležať na zemi.

Operatívne informácie

Bol ním 30-ročný podnikateľ z Talianska Davide Casellato. Hoc odvtedy uplynulo viac ako 13 rokov, páchateľ skutku nie je dodnes známy. Polícia po istom čase vyšetrovanie prerušila. Aktuálne sa však podľa našich informácií o tento prípad opäť intenzívne zaujíma. Má sa tak diať na základe operatívnych zistení, ku ktorým sa dostala počas vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. A v hre má byť opäť meno Aleny Zsuzsovej, podobne ako v prípade vraždy bývalého primátora Hurbanova Lászloá Basternáka. Polícia informácie týkajúce sa vraždy starej vyše 13 rokov bližšie nekomentovala, uviedla len toľko, že na objasnení prípadu naozaj pracuje.

Viac si prečítate v najnovšom vydaní týždenníka Plus 7 dní >>

Aktuálne vydanie týždenníka Plus 7 dní.
Aktuálne vydanie týždenníka Plus 7 dní.
Zdroj: Plus 7 dní