Bojí sa mužom ukázať svoju pravú tvár. Má strach z toho, že sa stane terčom posmechu a odmietnutia. Od svojich 10 rokov bojuje s rozsiahlym akné na svojej tvári. Každé ráno, trávi dve hodiny pred zrkadlom, aby pomocou korektorov a make-upu sa jej pupienky podarilo zakryť.

Až keď prišla na univerzitu, jej okolie a spolužiaci dodali dostatok odvahy, aby vyskúšala ísť von bez značnej vrstvy make-upu. „Snažila som sa mnohokrát dostať do vzťahu alebo zažiť niečo romantické. No som si vedomá toho, ako vyzerám,“ zdôverila sa Abigail pre DailyMail.

Cystické akné

Abigail začala mať problémy s akné už v 10 rokoch, no najviac to vyvrcholilo, pochopiteľne, v puberte. Trpela cystickým akné. Je to intenzívna forma akné, ktorá vedie k zanieteniu cýst a veľmi bolestivé. „Asi pred piatimi rokmi to vyvrcholilo a mala som najhoršiu pleť doteraz,“ zdôverila sa.

„Cítila som, že musím každý deň nosiť make-up. Často som kvôli tomu meškala do školy, pretože som s tým strávila dve hodiny,“povedala študentka. „V škole som cítila, že nikto nechce so mnou nadviazať kontakty. Mala som veľmi málo priateľov a žiadny spoločenský život,“ pokračovala.

Abigail Collinsová
Abigail Collinsová
Zdroj: Abigail Collins

Bez make-upu

Abigail musela mnoho rokov znášať posmechy a negatívne komentáre. „Kvôli svojej pleti som bola šikanovaná celé roky.“ Študentka skúšala mnoho liekov, ale nezaberalo. Abigail sa napriek tomu odhodlala nemaskovať si akné make-upom. „Uvedomila som si, že nikto z mojich ľudí si vo veľkej miere nevšimol moju pokožku. Teraz si make-up dávam už len vtedy, ak idem von so svojou rodinou alebo priateľmi.“

Svoj stav začala zdielať na Instagrame a pomáhať tak ostatným dievčatám, ktoré trpia rovnakým problémom.